צילום: זיו קורן

קורס צילום מתקדם (טכניקות שימושיות) עם נבחרת המאסטרים של יומן מסע

מי מלמד?
תאריכים ומחירים
תכנית הקורס
גלריה
חשוב לדעת
לבוגרי קורס יסודות הצילום וחובבי צילום
בהדרכת זיו קורן
בהדרכת נתן דביר
בהדרכת טל שחר
בהדרכת גלעד קוולרצ'יק
8 מפגשים בתל אביב

לוקחים את הצילום קדימה!

קורס צילום מתקדם (טכניקות שימושיות) הוא קורס בן 8 מפגשים, אשר מתמקד בטכניקות הרלוונטיות והשימושיות ביותר כמעט לכל הז׳אנרים בצילום. בקורס נשים דגש על לימודי צילום למתקדמים ונלמד על צילום באור קשה ואור רך – איך משתמשים נכון באור טבעי? איך מתמודדים עם תאורה קשה באמצעות שימוש בגופי תאורה? איך מתמודדים עם אובייקטים בתנועה? איך יוצרים ׳פנינג׳ לאובייקט מרכזי? איך מפתחים את החשיבה הצילומית ויוצרים קומפוזיציות שהן לא ׳המובן מאליו׳?

הקורס מיועד לחובבי צילום המעוניינים לקחת את יכולות הצילום שלהם כמה וכמה צעדים קדימה והוא מתחלק להרצאות פרונטליות, תרגולים מעשיים, משימות צילום בשטח וביקורת עבודות מסכמת, וכל זאת בהדרכת המאסטרים של נבחרת הצלמים של ׳יומן מסע׳.

  • מקום: משרדי יומן מסע והחברה הגיאוגרפית ברחוב הברזל 21 (קומה שניה, כניסה A), רמת החייל, תל אביב.
  • מפגשי הקורס יתקיימו לסירוגין בימי א' ג' ו', בהתאם לתכנים ולתנאי הצילום הנדרשים. לפירוט מועדי המפגשים צרו איתנו קשר.
לפרטים על הקורס צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
קורס צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

מי מלמד?

זיו קורן
זיו קורן
צלם דוקו ועיתונות; מנהל מקצועי של קורסי הצילום

זיו קורן הוא צלם דוקו ועיתונות עצמאי בעל מוניטין בינלאומי, המתעד נושאים הומניטריים וחדשותיים בארץ ובחו"ל. בשלושת העשורים האחרונים סיקר כמה מהאירועים הדרמטיים ביותר בעולם וקנה לו שם כאחד מצלמי הדוקו החשובים של ימינו. במשך עשור שימש כשגריר Canon EMEA וכיום הוא שגריר Canon בישראל ובמקביל גם פרזנטור של חברת SanDisk העולמית. מייצג בישראל את סוכנות הצילום האמריקאית Polaris Images.

צילומיו מתפרסמים לאורך השנים בעיתונים ובשבועונים מהחשובים בעולם, זכו עד כה בכ-40 פרסים יוקרתיים, הוצגו בכ-120 תערוכות בעשרות מדינות ומרוכזים ב-18 ספרים שהוציא לאור. בנוסף על עבודתו כצלם דוקו ועיתונות הוא מנחה מסעות צילום, שופט בתחרויות צילום בינלאומיות ומרצה בסדנאות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

אם אתם רוצים להכיר את זיו קצת יותר לעומק, אתם מוזמנים לקרוא את השאלון עם זיו קורן >

נתן דביר - צלם עיתונות
נתן דביר
צלם עיתונות ואמן דוקומנטרי

נתן דביר הוא צלם עיתונות ואמן דוקומנטרי, המתמקד בהיבטים האנושיים של סוגיות תרבותיות, חברתיות ופוליטיות. בעל תואר MBA במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ותואר MFA בצילום מה-School of Visual Arts בניו יורק. הוא מלמד במרכז הבינלאומי לצילום בניו יורק ICP מאז שנת 2010, ומיוצג על ידי סוכנות Polaris Images וגלריית Anastasia Photo.

הפרויקטים המרכזיים שצילם הוצגו בגלריות ובמוזיאונים מהידועים בעולם בארה"ב, אירופה, דרום-אמריקה, אסיה, אוסטרליה וישראל. עבודותיו זכו להכרה בינלאומית וקטפו פרסים ברחבי תבל, ביניהם ה-POYi, PDN Photo Annual ופרס American Photography. הן פורסמו במהלך השנים במגזינים בינלאומיים מובילים ביניהם נשיונל ג'אוגרפיק, הניו יורק טיימס, דר שפיגל ולה מונד.

כיום משמש כשגריר של חברת הצילום Sony בישראל.

רוצים להכיר את נתן קצת יותר לעומק? מוזמנים לקרוא את השאלון עם נתן דביר >

טל שחר - צלם עיתונות ופורטרטים
טל שחר
צלם עיתונות ופורטרטים

טל שחר הוא צלם עיתונות ופורטרטים המצלם עבור עיתונים, מגזינים ולקוחות מסחריים בארץ ובעולם. מאז שנת 2002 נמנה עם הצלמים הבכירים של ידיעות אחרונות ופועל במרחב שבין עיתונות דוקומנטרית לצילום מסחרי. לאורך השנים צילם מאות אירועי ספורט, סיפורים עיתונאיים בעלי חשיבות היסטורית ודיוקנאות רבים של גיבורי תרבות, פוליטיקאים ואנשי רוח.

עבודותיו התפרסמו במגזינים ישראלים כמו 7 ימים, 7 לילות, בלייזר ולאישה, ובעיתונות הבינלאומית לרבות דר שפיגל, הסאן, אינטיים ספורט והדיילי מירור. טל מצלם קמפיינים עבור חברות מסחריות מובילות במשק וצילומי תדמית של אומנים מוכרים, וצילומיו מהווים חלק אינטגרלי מהלקסיקון הוויזואלי הישראלי ואף זכו פעמים רבות להערכה בתחרות צילומי העיתונות "עדות מקומית".

גלעד קוולרצ'יק - צלם ספורט
גלעד קוולרצ'יק
צלם ספורט

גלעד קוולרצ'יק הוא צלם עיתונות וספורט המתמחה בצילום ספורט אתגרי ובצילומי ספורט ימי, ממובילי התחום בעשור האחרון בישראל. התחיל את קריירת הצילום לאחר שירותו הצבאי, כצלם בידיעות אחרונות ובמשך שנים היה צלם מערכת בעיתון וצילם למדורי החדשות הספורט והמוספים. הוא שימש כעורך צילום בידיעות אחרונות והיה ממקימי העיתון כלכליסט.

סוג עבודתו הדורשת טכניקה, דיוק ומיומנות גבוהה הבאה לידי ביטוי ביצירת סדרות צילומיות מרתקות בדגש על קומפוזיציה, אסתטיקה ותאורה מדויקת אשר זיכו אותו ב 12 זכיות בעדות מקומית וכן בשתי תחרויות בינלאומיות שבהם זכה במקום הראשון (IPA, AFPCOM). צילומיו הוצגו בעיתונים ומגזינים מובילים בארץ ובעולם, ובשנים האחרונות הציג את תערוכת היחיד שלו "Don't blink", המסכמת את רגעי השיא של צילומיו בעשור האחרון.

תאריכים ומחירים

תאריכים לקורס יפורסמו בקרוב.
לפרטים נוספים על קורסי צילום עם יומן מסע צרו איתנו קשר: 03-5639034

תכנית הקורס

שיעור 1

שימוש נכון באור במצבי תאורה משתנים

מפגש עיוני+תרגול מעשי

שימוש נכון באור הוא game changer והוא בדיוק מה שהופך צלם טוב לצלם מצויין. בשיעור נלמד טכניקות שונות במצבי תאורה משתנים, שיאפשרו לנו להבין כיצד להתמודד ולהשתמש גם באור טבעי וגם בגוף תאורה חיצוני בכדי לייצר פריימים מעולים.
השיעור ייערך בכיתה בהדרכת הצלם טל שחר.

שיעור 2

תרגול טכניקות שימוש באור טבעי

מפגש מעשי

היום נצא לתרגול מעשי של הנלמד בשיעור. התנסות בצילום באור רך, אור קשה, משחקי אור וצל, וכל זאת בסביבה דינמית ומשתנה. השיעור ייערך בחוץ (הפרטים יינתנו בתחילת הקורס) בהדרכת הצלם טל שחר.

שיעור 3

תרגול טכניקות שימוש בגוף תאורה חיצוני

מפגש מעשי

היום נצא לתרגול מעשי של הנלמד בשיעור. התנסות בצילום אובייקטים בסביבתם הטבעית בתנאי תאורה קשים וחשכה באמצעות גוף תאורה חיצוני, על מנת לייצר פריימים חזקים ודרמטיים. השיעור ייערך בחוץ (הפרטים יינתנו בתחילת הקורס) בהדרכת הצלם טל שחר.

שיעור 4

צילום אובייקטים בתנועה ובסביבה דינמית

מפגש עיוני + תרגול מעשי

שליטה במצלמה בסביבה דינמית, שבה אובייקטים נעים במהירויות שונות, הינה קריטית על מנת להצליח לייצר פריימים שמעבירים את ה׳וייב׳ של המקום. בשיעור נלמד ונתרגל שיטות שונות בעבודה עם פוקוס עוקב, צילום במהירויות נמוכות והקפאת אובייקטים (פנינג) בסביבה דינמית. השיעור ייערך בכיתה בהדרכת הצלם גלעד קוולרצ׳יק.

שיעור 5

תרגול טכניקות צילום בתנועה

מפגש מעשי

היום נצא לתרגול מעשי של הנלמד בשיעור. שליטה במצלמה ותרגול המצבים השונים, תוך התנסות בלייב בצילום אובייקטים בתנועה ובסביבה דינמית, על מנת לייצר פריימים ייחודיים. השיעור ייערך בחוץ (הפרטים יינתנו במהלך הקורס) בהדרכת הצלם גלעד קוולרצ׳יק.

שיעור 6

צילום במרחב הציבורי ותפיסת הרגע המכריע

מפגש עיוני בזום

צילום במרחב הציבורי הוא אתגר לא פשוט, המחייב שליטה במצלמה, בחירת עדשות
נכונה, יכולת אבחנה ותגובה מהירה למצבים משתנים. בשיעור נלמד כיצד להגדיר ולכוון
את המצלמה על מנת לעבוד בסביבה מורכבת זו, נבחן שיטות שונות לצילום זרים,
ונסקור גישות שונות לצילום ברחוב. השיעור ייערך בזום בהדרכת הצלם נתן דביר.

שיעור 7

קומפוזיציות מורכבות וחשיבה מחוץ לקופסא

מפגש עיוני בזום

ראייה צילומית, תפיסה מרחבית וחשיבה קומפוזיטיבית אלו כלים חשובים לצילום
תמונות עוצמתיות. בשיעור נלמד טכניקות שונות, שיאפשרו לנו לספר סיפור מורכב וליצור
הרמוניה לא צפויה בתמונות שלנו, כזו שלא רק תמשוך את תשומת הלב של הצופה,
אלא גם תייצר חוויה ויזואלית מרתקת. השיעור ייערך בזום בהדרכת הצלם נתן דביר.

שיעור 8

ביקורת עבודות וסיכום הקורס

מפגש עיוני

נתחיל את השיעור במשוב על הצילומים שעשיתם במהלך הקורס, שזו הדרך הטובה ביותר להבין מה עשיתם נכון ואיך ניתן ללמוד ולשפר. לאחר מכן נלמד איך הטכניקות שלמדתם באות לידי ביטוי דרך מסע השראתי מסביב לעולם, תוך כדי נגיעות בז׳אנרים שונים כמו צילום רחוב, צילום דוקומנטרי ועוד. סיכום הקורס. השיעור ייערך בכיתה בהדרכת הצלם זיו קורן.

לפרטים על הקורס צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
קורס צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור