צילום: זיו קורן

מי אנחנו

"Once you go Travelog, you can't go back"!

איך הכל התחיל?

הכל התחיל אי שם בשנת 2015 כשמייסד ומנהל החברה, איתמר פלג, יזם והוביל שני פרויקטים חברתיים גדולים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, פרויקטים שלאחר מכן גם הפכו לסרטים דוקומנטריים מצליחים, ובראשם הסרט זוכה הפרסים ״אח שלי גיבור״ (בבימויו של יונתן ניר) – מסע לצעירים עם תסמונת דאון מלווים באחיהם אל פסגות ההימלאיה. הסרט השני הוא ״המסע בחזרה לחיים״ (בבימויה של מיה איידן) – מסע להודו של פצועי צה״ל שבעקבות פציעתם נמנע מהם לצאת ל׳טיול הגדול׳ של אחרי הצבא.
דרך הפרויקטים הללו השתרשה ההבנה שמסע, אם הוא בנוי, מתוכנן ומופק כמו שצריך, יכול לייצר שינוי בלתי נתפס אצל כל אחד, וזה בכלל לא משנה באיזו אוכלוסיה מדובר.

וזה המוטו של חברת ׳יומן מסע – travelog׳ ומה שמבדיל אותה מחברות אחרות בענף. כי ״יש לטייל… ויש לצאת למסע…".

ולאן זה התפתח…

כיום החברה מתמחה במסעות קונספט מסוגים שונים, כשקונספט הצילום הפך לחלק עיקרי בפעילות שלנו וכמו בכל דבר שאנחנו עושים, גם כאן הלכנו צעד אחד קדימה. מהרגע הראשון חרטנו על דגלנו שמסעות הצילום של ׳יומן מסע – travelog׳ יהיו שונים בתכלית מטיולי הצילום הרגילים לחו״ל. עד כה הוצאנו עשרות מסעות למגוון יעדים ברחבי העולם, כשכל מסע כזה הוא פרויקט ייחודי ומורכב, שהעבודה עליו מתחילה חודשים לפני שהקבוצה יוצאת לדרך. ההכנה כוללת תחקיר מעמיק על היעד, חריש עמוק של השטח, איתור מקומיים מתחומים שונים (ומשונים), פיתוח קשרים עם גורמי ממשל וגורמי ביטחון במידת הצורך, ולמעשה כל מה שצריך ומתבקש כדי להגיע אל הסיפורים האנושיים הבאמת מעניינים, אותם סיפורים הסמויים מן העין של התייר ובדרך כלל גם מעיניו של המקומי הממוצע, אבל נוכחים  מתחת לפני השטח תמיד, כמעט בכל מדינה בעולם.

להשקעה ומקצועיות אין תחליף

אז בכל מה שקשור להפקת מסעות אנחנו באמת מאמינים שיצרנו כאן משהו בסדר גודל אחר לגמרי. ובשביל להשלים את התמונה ולהוסיף לחווית המסע גם את הפן ההדרכתי-מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, בחרנו (בפינצטה) לעבוד בבלעדיות עם בכירי הצלמים בישראל, כאלה שזה המקצוע שלהם ולא עוד תחביב, ובראשם כמובן צלם העיתונות המוערך זיו קורן, אשר משתף איתנו פעולה ממש ממסע הצילום הראשון.
בצוות שלנו גם שלושה שגרירים של כמה מחברות הצילום המובילות בעולם (זיו קורן – קנון, נתן דביר – סוני, איתמר פלג – פוג׳י).

ומה עם האקדמיה לצילום שלנו?

אחרי הניסיון הרב שצברנו בשנים האחרונות בעשרות מסעות צילום מסביב לעולם, הגענו למסקנה שמעבר למסעות, שהם הדובדבן שבקצפת, אנחנו חייבים לייצר מעורבות מלאה ומקצועית ביותר גם בתהליך הלמידה של כל חובב צילום שרוצה להיות חלק מהקהילה שלנו, ולכן הקמנו את האקדמיה לצילום של ׳יומן מסע – travelog׳, עם זיו קורן בתפקיד המנהל המקצועי ובהדרכתם של צוות הצלמים המופלא שלנו.
גם כאן לא התפשרנו וירדנו עד לפרטים הקטנים ביותר בכל קורס ובכל סדנה, והתאמנו אותם לחובבי צילום בכל הרמות, מכאלה שמעולם לא נגעו במצלמה ועד חובבי הצילום המתקדמים ביותר.

ואם חוזרים שניה למשפט שבכותרת…

בסיום אחד המסעות, מישהי שכבר טיילה בעולם והשתתפה בכמה וכמה טיולי צילום, אמרה שהיא רוצה לסכם את המסע במשפט אחד. ״אני אעשה את זה קצר ובמשפט אחד" היא אמרה, "Once you go Travelog, you can't go back"!
ובקיצור, לדבריה, במסע הזה היא חוותה את הדבר האמיתי ועכשיו היא כבר לא באמת יכולה לנסוע לנסיעת צילום עם אף אחד אחר.

תודה לכל מי שהשתתף במסעות, בקורסים ובסדנאות שלנו עד היום. ומי שלא – אתם מוזמנים להצטרף לקהילת חובבי הצילום האיכותית ביותר בישראל!

מעוניינים להצטרף אלינו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור