צילום: זיו קורן

מסע צילום לחוף השנהב בהדרכת זיו קורן ואיתמר פלג

תאריכים ומחירים
למה יומן מסע
חשוב לדעת
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי

02 עד 13 בדצמבר, 2024

מסע דוקומנטרי אל הלב של מערב אפריקה

בקצה הדרומי של מערב אפריקה, לאורך מפרץ גינאה, שוכנת המדינה בעלת השם האקזוטי ביותר בעולם כולו. חוף השנהב, שבעבר כונתה ׳היהלום של אפריקה׳, היא אחת המדינות המורכבות ביבשת השחורה. המדינה, ששמרה באופן יחסי על יציבות פוליטית וכלכלית לאורך שנים לאחר שקיבלה את עצמאותה ב-1960 (אחרי יותר ממאה שנה תחת שלטון צרפתי), הפכה בתחילת שנות האלפיים לסמל של אי יציבות והתמודדה עם מלחמות פנימיות בלתי פוסקות, עד שנת 2007, אז נחתם הסכם שלום פנימי שהחזיר למדינה את יציבותה.

חוף השנהב היא מדינה מרתקת. מצד אחד זוהי מדינה שמתפתחת במהירות ביחס למדינות שכנות ביבשת השחורה, ומצד שני היא עדיין משמרת את האופי המסורתי הייחודי כל-כך למדינות מערב אפריקה, הבא לידי ביטוי בטקסים עתיקים, כפרים נידחים ואורח חיים אשר לעתים נדמה כי כבר חלף מן העולם.

מה מצפה לנו במסע לחוף השנהב?

כמיטב המסורת, זה הולך להיות מסע מרתק שכולו סצנות נפלאות: מהחיים בעיר המרכזית והתוססת אבידג׳אן, דרך כפרים נידחים שהזמן עצר בהם מלכת, סיפורים אנושיים מרגשים ואזורים פראיים, אשר בהם עדיין ניתן לגלות חיים אותנטיים מופלאים, הרחוקים מעיניי התיירים.

זו הזדמנות לגלות, לתעד ולספר את הסיפור של אחת המדינות המסעירות ביותר בעולם, כמו שמעטים עשו קודם, ואת מערב אפריקה במיטבה האותנטי, כפי שלא תחוו אותו בשום מקום אחר.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

מובילי המסע

זיו קורן
זיו קורן
צלם דוקו ועיתונות; מנהל מקצועי של קורסי הצילום

זיו קורן הוא צלם דוקו ועיתונות עצמאי בעל מוניטין בינלאומי, המתעד נושאים הומניטריים וחדשותיים בארץ ובחו"ל. בשלושת העשורים האחרונים סיקר כמה מהאירועים הדרמטיים ביותר בעולם וקנה לו שם כאחד מצלמי הדוקו החשובים של ימינו. במשך עשור שימש כשגריר Canon EMEA וכיום הוא שגריר Canon בישראל ובמקביל גם פרזנטור של חברת SanDisk העולמית. מייצג בישראל את סוכנות הצילום האמריקאית Polaris Images.

צילומיו מתפרסמים לאורך השנים בעיתונים ובשבועונים מהחשובים בעולם, זכו עד כה בכ-40 פרסים יוקרתיים, הוצגו בכ-120 תערוכות בעשרות מדינות ומרוכזים ב-18 ספרים שהוציא לאור. בנוסף על עבודתו כצלם דוקו ועיתונות הוא מנחה מסעות צילום, שופט בתחרויות צילום בינלאומיות ומרצה בסדנאות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

אם אתם רוצים להכיר את זיו קצת יותר לעומק, אתם מוזמנים לקרוא את השאלון עם זיו קורן >

איתמר פלג - מנהל יומן מסע
איתמר פלג
מנהל יומן מסע

איתמר פלג הוא יזם בתחום מסעות קונספט בחו"ל והבעלים של חברת "יומן מסע – Travelog", המתמחה במסעות ייחודיים ובפרויקטים דוקומנטריים. בשנים האחרונות הוא מתכנן ומפיק מסעות, מנחה ומוביל קבוצות במסעות קונספט ברחבי העולם.

במהלך השנים יזם והוביל מסעות מעוררי השראה שהפכו לסרטי דוקו מצליחים: פרויקט "אח שלי גיבור" –  צעירים עם תסמונת דאון, היוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בצפון הודו, ופרויקט "טיול שחרור" – מסע של לוחמים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי ובשל כך החמיצו את הטיול הגדול של אחרי צבא.

כיום משמש כשגריר של חברת הצילום Fujifilm בישראל.

למה עם יומן מסע?

למה עם יומן מסע?

מסלולים יחודיים ל"יומן מסע" – Travelog
מבחינתנו מסע צילום הוא לא טיול מאורגן לתיירים, וזו הסיבה שאנחנו לא "נשענים" על מסלולים של חברות טיולים אחרות. עובדה זו נותנת לנו יתרון ענק בבניית מסלול שאין שני לו ולכם, חובבי הצילום, הזדמנות לראות ולתעד את העולם כפי שהוא באמת, ולא כמו שמשרדי התיירות המקומית רוצים שתראו אותו. זהו מסע דוקומנטרי מלא בסיפורים אנושיים מהחיים. מטרת העל היא ליצור חווית מסע שלא תשכחו בחיים, ותוך כדי לשפר משמעותית את יכולות הצילום שלכם.

הדרכה ופיתוח החשיבה הצילומית דוקומנטרית 
את הפרויקט ״מסביב לעולם״ פיתחנו בשיתוף פעולה עם הצלם הבכיר ביותר בישראל ואחד המוערכים בעולם, זיו קורן. ביחד איתו בחרנו לשלב בפרויקט את הצלמים הטובים והמנוסים ביותר בתחום מסעות הצילום בעולם, והמסע משלב לימודים מקצועיים וביקורת עבודות אישית וקבוצתית, וירידה לפרטים הכי קטנים. המשתתפים במסעות משפרים את היכולות שלהם תוך כדי תנועה במאות אחוזים, שפשוט קשה להאמין שמדובר באותו צלם.

קבוצה קטנה 
באמת קטנה! עד 16 משתתפים! שיוצאת למסע הכי גדול! זו הדרך היחידה באמת להגיע למקומות ייחודיים, להיות גמישים לשינויים בשטח, להתחבר למקום אליו אנו מגיעים וליצור חוויית מסע שמתאפשרת רק בקבוצה קטנה ואינטימית.

סיור לוקיישנים מקדים לכל מסע
אנחנו מתייחסים לכל מסע כאל פרויקט ומבצעים תחקיר עומק על כל יעד שאליו אנו מגיעים. מעבר לכך, לפני כל מסע אנו יוצאים לסיור הכנה על מנת לאתר לוקיישנים מיוחדים וליצור קשרים מיוחדים במקום, על מנת לספק לכם סצינות אדירות לצילום.

תאריכי המסע

תאריכים
מחיר
סטטוס
מדריך
הערות

02.12.2413.12.24

מחירלקבלת מחיר צרו איתנו קשר
סטטוסמלא
מדריךזיו קורן, איתמר פלג
הערות
לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור