צילום: זיו קורן

מסע צילום להודו בהדרכת טל שחר ודור חג'בי

למה יומן מסע
תאריכים ומחירים
גלריה
חשוב לדעת
טופס הרשמה
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי

11 עד 21 במרץ, 2024

למי שכבר היה ולמי שעוד לא – המסע שלנו להודו ייקח אתכם לתוככי תת-היבשת הענקית, המסתורית והבלתי מפוענחת.

הודו היא ערים עתיקות מכוסות אבק עם נהרות אדם. הודו היא אשרמים, מקדשים, אלילים ומזבחות בכל קרן רחוב והודו היא גם שווקים ססגוניים, מטונפים ורועשים.

הודו לא משאירה אותך אדיש – זה חלק מקיסמה וזו גם הסיבה שבחרנו בה כיעד למסע צילום מיוחד במינו. הודו מספקת סצנות חד פעמיות ותמונות בלתי נשכחות, במיוחד במקומות בהם נבקר.

הצטרפו למסע שכולו סצנות בלתי נשכחות: מהטירוף של דלהי הבירה התוססת מלאת הניגודים והיצרים, דרך הטקסים, הצבעוניות והכאוס של פסטיבל ההולי, הקסם האינסופי של החיים במזרח רג'סטאן ועד הפינות הנידחות והלא מוכרות של אגרה, העיר בה ניצב הטאג' מהאל – אחד מפלאי עולם.

זו הזדמנות לגלות, לתעד ולספר את הסיפור של אחת המדינות המשוגעות ביותר בעולם, כמו שמעטים עשו קודם.

פסטיבל ההולי הצבעוני – חגיגת הצילום הגדולה מכולן!

פסטיבל ההולי הוא אחד הפסטיבלים הפופולריים ולבטח הצבעוני והשמח ביותר בהודו, חגיגה לצלמים! הוא נחוג יום אחרי ליל הירח המלא ומציין את סוף החורף, כסמל לניצחון הטוב על הרע. בזמן ההולי האווירה בקרב החוגגים פרועה במיוחד ופשוט בלתי אפשרי שלא להיסחף אחר תחושת החגיגה הכללית והצבעונית ששורה בזמן הפסטיבל. המנהג הרווח ביותר הוא התזת אבקה בצבעים עזים המכונה גלאל, התזת מים צבעוניים על העוברים והשבים, על רקע שירים מסורתיים וריקודים. מה שמיוחד באמת בהולי הוא השבירה (ולו ליום אחד) של המבנה החברתי הנוקשה וקירוב בין השכבות החברתיות השונות, ואכן, בזמן ההולי אפשר לראות באופן נדיר גברים ונשים, מבוגרים וצעירים, עשירים ועניים, בני קסטות שונות – כולם חוגגים בשמחה זה לצד זה.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

מובילי המסע

טל שחר - צלם עיתונות ופורטרטים
טל שחר
צלם עיתונות ופורטרטים

טל שחר הוא צלם עיתונות ופורטרטים המצלם עבור עיתונים, מגזינים ולקוחות מסחריים בארץ ובעולם. מאז שנת 2002 נמנה עם הצלמים הבכירים של ידיעות אחרונות ופועל במרחב שבין עיתונות דוקומנטרית לצילום מסחרי. לאורך השנים צילם מאות אירועי ספורט, סיפורים עיתונאיים בעלי חשיבות היסטורית ודיוקנאות רבים של גיבורי תרבות, פוליטיקאים ואנשי רוח.

עבודותיו התפרסמו במגזינים ישראלים כמו 7 ימים, 7 לילות, בלייזר ולאישה, ובעיתונות הבינלאומית לרבות דר שפיגל, הסאן, אינטיים ספורט והדיילי מירור. טל מצלם קמפיינים עבור חברות מסחריות מובילות במשק וצילומי תדמית של אומנים מוכרים, וצילומיו מהווים חלק אינטגרלי מהלקסיקון הוויזואלי הישראלי ואף זכו פעמים רבות להערכה בתחרות צילומי העיתונות "עדות מקומית".

דור חג'בי - מדריך מסעות לאסיה
דור חג'בי
מדריך מסעות לאסיה

דור גדל בצפון הארץ. בשנות העשרים לחייו התאהב במזרח כחלק מטיול אליו יצא ב – 2009, שם גם חצה את ויאטנם רכוב על אופניים. במזרח כחלק מטיול אליו יצא ב-2009, שם גם חצה את ויאטנם רכוב על אופניים.
מאז הוא חוקר, מטייל, ולומד את התרבות האסיאתית.

הוא מתמחה בהובלת טיולים בויאטנם, סין, קמבודיה וטאיוואן, אוהב אנתרופולוגיה, היסטוריה, בודהיזם, בישול וצילום.

דור בוגר תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים. כיום הוא גר בישראל ועובד כנספח תרבות של שגרירות סין בישראל. דור התגורר בדרום סין כחמש שנים, הוא נושם את
התרבות האסיאתית, קורא ולומד על המיעוטים השונים ועוד מנסה לגלות מקומות רחוקים מעין התייר בדרום מזרח אסיה.

למה עם יומן מסע?

למה עם יומן מסע?

מסלולים יחודיים ל"יומן מסע" – Travelog
מבחינתנו מסע צילום הוא לא טיול מאורגן לתיירים, וזו הסיבה שאנחנו לא "נשענים" על מסלולים של חברות טיולים אחרות. עובדה זו נותנת לנו יתרון ענק בבניית מסלול שאין שני לו ולכם, חובבי הצילום, הזדמנות לראות ולתעד את העולם כפי שהוא באמת, ולא כמו שמשרדי התיירות המקומית רוצים שתראו אותו. זהו מסע דוקומנטרי מלא בסיפורים אנושיים מהחיים. מטרת העל היא ליצור חווית מסע שלא תשכחו בחיים, ותוך כדי לשפר משמעותית את יכולות הצילום שלכם.

הדרכה ופיתוח החשיבה הצילומית דוקומנטרית 
את הפרויקט ״מסביב לעולם״ פיתחנו בשיתוף פעולה עם הצלם הבכיר ביותר בישראל ואחד המוערכים בעולם, זיו קורן. ביחד איתו בחרנו לשלב בפרויקט את הצלמים הטובים והמנוסים ביותר בתחום מסעות הצילום בעולם, והמסע משלב לימודים מקצועיים וביקורת עבודות אישית וקבוצתית, וירידה לפרטים הכי קטנים. המשתתפים במסעות משפרים את היכולות שלהם תוך כדי תנועה במאות אחוזים, שפשוט קשה להאמין שמדובר באותו צלם.

קבוצה קטנה 
באמת קטנה! עד 16 משתתפים! שיוצאת למסע הכי גדול! זו הדרך היחידה באמת להגיע למקומות ייחודיים, להיות גמישים לשינויים בשטח, להתחבר למקום אליו אנו מגיעים וליצור חוויית מסע שמתאפשרת רק בקבוצה קטנה ואינטימית.

סיור לוקיישנים מקדים לכל מסע
אנחנו מתייחסים לכל מסע כאל פרויקט ומבצעים תחקיר עומק על כל יעד שאליו אנו מגיעים. מעבר לכך, לפני כל מסע אנו יוצאים לסיור הכנה על מנת לאתר לוקיישנים מיוחדים וליצור קשרים מיוחדים במקום, על מנת לספק לכם סצינות אדירות לצילום.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

חשוב לדעת

  • קבוצה קטנה ואינטימית של 16 מטיילים. היציאה למסע מותנית במינימום 12 משתתפים.
  • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית הקשורות לאופייה של הודו. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. על המטייל לקבל שינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה.
  • חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.