מדבר דנאקיל במסע צילום לאתיופיה עם זיו קורןצילום: זיו קורן

מסע צילום לאתיופיה בהדרכת זיו קורן

תאריכים ומחירים
למה יומן מסע
חשוב לדעת
טופס הרשמה
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי
מוביל המסע זיו קורן

מסע צילום שכולו סצנות אדירות

אתיופיה היא "הגג של אפריקה", משום ש-70 אחוזים מההרים ביבשת נמצאים בשטחה. היא גם המדינה הכי מאוכלסת בה, הנילוס הכחול זורם בה ומסע אליה, ארוך ככל שיהיה, נוטע תחושה שהיא מסתירה עוד סודות רבים. זוהי ארץ של פנים רבות, מסורות קדושות, נופים נפלאים ותרבות מיוחדת ועתיקה, שנשמרה היטב ומורגשת כמעט בכל מקום. למרות עוני תושביה, ואולי בגלל זה, אתיופיה היא קודם כל האנשים שיוצרים אותה. כל-כך שונים אחד מהשני, ועדיין נוצר מעין מכנה משותף של סקרנות, אדיבות וחן בלתי רגיל.

הבירה הענקית אדיס אבבה, "הפרח החדש" בעברית, היא אנדרלמוסית ומהפנטת. צפונית לה נמצא לליבלה, כפר מיוחד המוכר בזכות הכנסיות החצובות בסלע הנמצאות במקום ומכונה "ירושלים של אתיופיה". בלליבלה נחוג הטימקט, פסטיבל דתי ססגוני גדול, שמציין את הטבלתו של ישו בנהר הירדן. התהלוכה מלווה בריקודים ושירים על ידי כהני הדת, בתופים, במחולות, בצלצול פעמונים ובתקיעה בחצוצרות. עבור צלמים דוקומנטרים מדובר בחוויית תיעוד בלתי רגילה שנדמה ונלקחה מתקופת התנ"ך. במהלך המסע נבקר גם במדבר דנקיל הייחודי, ארץ הרי הגעש ואגמי הגופרית שבו חיים נוודים בני שבט העפאר, וכן בכפרים הנידחים של מחוז תיגראי המסתורי, שבו נמצאת גם אקסום על שווקיה הססגוניים.

למסע באתיופיה יש אפילו ריח משלו – ריח של קפה. טקסי הקפה של המקומיים הם חוויה בפני עצמה והזדמנות טובה לצלם הוויה ייחודית. אחרי הצילומים, על כוס קפה, אפשר להיזכר במראות, בחוויות ובקסמים של הארץ המופלאה הזאת.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.

מוביל המסע

זיו קורן
זיו קורן
צלם דוקו ועיתונות; מנהל מקצועי של קורסי הצילום

זיו קורן הוא צלם דוקו ועיתונות עצמאי בעל מוניטין בינלאומי, המתעד נושאים הומניטריים וחדשותיים בארץ ובחו"ל. בשלושת העשורים האחרונים סיקר כמה מהאירועים הדרמטיים ביותר בעולם וקנה לו שם כאחד מצלמי הדוקו החשובים של ימינו. במשך עשור שימש כשגריר Canon EMEA, ובמקביל כפרזנטור של חברת SanDisk העולמית. כיום הוא מייצג בישראל את סוכנות הצילום האמריקאית Polaris Images.

צילומיו מתפרסמים לאורך השנים בעיתונים ובשבועונים מהחשובים בעולם, זכו עד כה בכ-40 פרסים יוקרתיים, הוצגו בכ-120 תערוכות בעשרות מדינות ומרוכזים ב-18 ספרים שהוציא לאור. בנוסף על עבודתו כצלם דוקו ועיתונות הוא מנחה מסעות צילום, שופט בתחרויות צילום בינלאומיות ומרצה בסדנאות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

תאריכי המסע

פרטים על המסעות הבאים לאתיופיה יפורסמו בקרוב.
למידע נוסף מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס בעמוד או בטלפון 03-5639034

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.

חשוב לדעת

  • על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתית התיירותית של בתי המלון באתיופיה היא פשוטה ובחלק מהמקרים בסיסית ביותר. באזור מדבר דנקיל, התנאים מאוד בסיסיים ויש לקחת זאת בחשבון.
  • ​אתיופיה מצטלמת נפלא כהנחת מוצא, גם אם נכוון את עדשת המצלמה באקראי לכל קרן רחוב, יש סיכוי לא רע שהתמונה תצא מעניינת. למרות זאת – את המסלול הזה בנינו בקפידה תוך שימוש בידע וניסיון רב, גם בהיבט של חווית מסע מיוחדת וגם בהיבט הצילומי. הוא מורכב אך ורק מיעדים שמשלבים היבט טיולי מעניין, בדגש על יעדים שאסור לפספס, אירועים מיוחדים אבל גם על יעדים שמחוץ ל"מסלול התיירים השחוק", ביחד עם היבט צילומי מעניין שחייב להיות בכל יעד.
  • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית הקשורות לאזור המרוחק ולאופייה של אתיופיה. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. על המטייל לקבל שינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה.