צילום: זיו קורן

מסע צילום לאתיופיה

תאריכים ומחירים
למה יומן מסע
חשוב לדעת
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי

מסע צילום שכולו סצנות אדירות

אתיופיה היא "הגג של אפריקה", משום ש-70 אחוזים מההרים ביבשת נמצאים בשטחה. היא גם המדינה הכי מאוכלסת בה, הנילוס הכחול זורם בה ומסע אליה, ארוך ככל שיהיה, נוטע תחושה שהיא מסתירה עוד סודות רבים. זוהי ארץ של פנים רבות, מסורות קדושות, נופים נפלאים ותרבות מיוחדת ועתיקה, שנשמרה היטב ומורגשת כמעט בכל מקום. למרות עוני תושביה, ואולי בגלל זה, אתיופיה היא קודם כל האנשים שיוצרים אותה. כל-כך שונים אחד מהשני, ועדיין נוצר מעין מכנה משותף של סקרנות, אדיבות וחן בלתי רגיל.

הבירה הענקית אדיס אבבה, "הפרח החדש" בעברית, היא אנדרלמוסית ומהפנטת. צפונית לה נמצא לליבלה, כפר מיוחד המוכר בזכות הכנסיות החצובות בסלע הנמצאות במקום ומכונה "ירושלים של אתיופיה". בלליבלה נחוג הטימקט, פסטיבל דתי ססגוני גדול, שמציין את הטבלתו של ישו בנהר הירדן. התהלוכה מלווה בריקודים ושירים על ידי כהני הדת, בתופים, במחולות, בצלצול פעמונים ובתקיעה בחצוצרות. עבור צלמים דוקומנטרים מדובר בחוויית תיעוד בלתי רגילה שנדמה ונלקחה מתקופת התנ"ך. במהלך המסע נבקר גם במדבר דנקיל הייחודי, ארץ הרי הגעש ואגמי הגופרית שבו חיים נוודים בני שבט העפאר, וכן בכפרים הנידחים של מחוז תיגראי המסתורי, שבו נמצאת גם אקסום על שווקיה הססגוניים.

למסע באתיופיה יש אפילו ריח משלו – ריח של קפה. טקסי הקפה של המקומיים הם חוויה בפני עצמה והזדמנות טובה לצלם הוויה ייחודית. אחרי הצילומים, על כוס קפה, אפשר להיזכר במראות, בחוויות ובקסמים של הארץ המופלאה הזאת.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

למה עם יומן מסע?

למה עם יומן מסע?

מסלולים יחודיים ל"יומן מסע" – Travelog
מבחינתנו מסע צילום הוא לא טיול מאורגן לתיירים, וזו הסיבה שאנחנו לא "נשענים" על מסלולים של חברות טיולים אחרות. עובדה זו נותנת לנו יתרון ענק בבניית מסלול שאין שני לו ולכם, חובבי הצילום, הזדמנות לראות ולתעד את העולם כפי שהוא באמת, ולא כמו שמשרדי התיירות המקומית רוצים שתראו אותו. זהו מסע דוקומנטרי מלא בסיפורים אנושיים מהחיים. מטרת העל היא ליצור חווית מסע שלא תשכחו בחיים, ותוך כדי לשפר משמעותית את יכולות הצילום שלכם.

הדרכה ופיתוח החשיבה הצילומית דוקומנטרית 
את הפרויקט ״מסביב לעולם״ פיתחנו בשיתוף פעולה עם הצלם הבכיר ביותר בישראל ואחד המוערכים בעולם, זיו קורן. ביחד איתו בחרנו לשלב בפרויקט את הצלמים הטובים והמנוסים ביותר בתחום מסעות הצילום בעולם, והמסע משלב לימודים מקצועיים וביקורת עבודות אישית וקבוצתית, וירידה לפרטים הכי קטנים. המשתתפים במסעות משפרים את היכולות שלהם תוך כדי תנועה במאות אחוזים, שפשוט קשה להאמין שמדובר באותו צלם.

קבוצה קטנה 
באמת קטנה! עד 16 משתתפים! שיוצאת למסע הכי גדול! זו הדרך היחידה באמת להגיע למקומות ייחודיים, להיות גמישים לשינויים בשטח, להתחבר למקום אליו אנו מגיעים וליצור חוויית מסע שמתאפשרת רק בקבוצה קטנה ואינטימית.

סיור לוקיישנים מקדים לכל מסע
אנחנו מתייחסים לכל מסע כאל פרויקט ומבצעים תחקיר עומק על כל יעד שאליו אנו מגיעים. מעבר לכך, לפני כל מסע אנו יוצאים לסיור הכנה על מנת לאתר לוקיישנים מיוחדים וליצור קשרים מיוחדים במקום, על מנת לספק לכם סצינות אדירות לצילום.

תאריכי המסע

פרטים על המסעות הבאים לאתיופיה יפורסמו בקרוב.
למידע נוסף מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס בעמוד או בטלפון 03-5639034

חשוב לדעת

  • על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתית התיירותית של בתי המלון באתיופיה היא פשוטה ובחלק מהמקרים בסיסית ביותר. באזור מדבר דנקיל, התנאים מאוד בסיסיים ויש לקחת זאת בחשבון.
  • ​אתיופיה מצטלמת נפלא כהנחת מוצא, גם אם נכוון את עדשת המצלמה באקראי לכל קרן רחוב, יש סיכוי לא רע שהתמונה תצא מעניינת. למרות זאת – את המסלול הזה בנינו בקפידה תוך שימוש בידע וניסיון רב, גם בהיבט של חווית מסע מיוחדת וגם בהיבט הצילומי. הוא מורכב אך ורק מיעדים שמשלבים היבט טיולי מעניין, בדגש על יעדים שאסור לפספס, אירועים מיוחדים אבל גם על יעדים שמחוץ ל"מסלול התיירים השחוק", ביחד עם היבט צילומי מעניין שחייב להיות בכל יעד.
  • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית הקשורות לאזור המרוחק ולאופייה של אתיופיה. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. על המטייל לקבל שינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה.