גלעד בנארי

קורס פיתוח הזהות הצילומית בהדרכת גלעד בנארי

תאריכים ומחירים
תכנית הקורס
מי מלמד?
גלריה
חשוב לדעת
חובבי צילום עם יכולת צילום בסיסית
בהדרכת גלעד בנארי
8 מפגשים בתל אביב

קורס ייחודי וראשון מסוגו, בו נשים את הדגש על פענוח ופיתוח הצלם והזהות הצילומית.

כל צלם מתחיל עושה מסלול שונה בדרך אל המצלמה ואל הצילום. לכל צלם מוטיבציות שונות, השראות שונות. לדעת לתפעל את המצלמה הוא השלב הראשון, והרצון להתמקד בתחום מסוים בצילום הוא לרוב השלב הבא. אלו הם תחומי ידע חיצוניים וכדי להפיק מהם את המקסימום, קודם צריך להכיר את עצמנו, את המגבלות והעוצמות שיש בכל אחד מאתנו. אנחנו רוצים להבין את המקום האישי שבו הצילום פוגש אותנו.

בקורס הזה אנחנו נעזור לכם ללמוד את הדבר הכי משמעותי עבורכם – את עצמכם. באיזה אופן אני מפיק מעצמי את מה שייחודי לי כאדם, כצלם.

  • המפגשים העיוניים ייערכו בימי רביעי בין השעות 18:30-21:30.
  • מקום: משרדי יומן מסע והחברה הגיאוגרפית ברחוב הברזל 21 (קומה שניה, כניסה A), רמת החייל, תל אביב.
  • במהלך הקורס ייערכו שני מפגשים בימי שישי מחוץ למשרד לצורך תרגול מעשי (השעות המדויקות יינתנו במהלך הקורס).

תאריכים ומחירים

תאריכים לקורס יפורסמו בקרוב.
לפרטים נוספים על קורסים לצילום עם יומן מסע צרו איתנו קשר: 03-5639034

תוכנית הקורס

שיעור 1

תא מטען

מפגש עיוני

עם מה אנחנו מגיעים? עם מה אני מגיע? השראות, העדפות, יעדים. אתם תביאו צילומים שצילמתם, צילומים שאתם אוהבים. תלמדו "לקרוא" את השפה הצילומית. להבין את ה"פונקטום" וה"סטודיום" שבא לידי ביטוי בהעדפות שלכם. שיעור שבו תכירו אחד את השני, ובעיקר את עצמכם.
השיעור ייערך בכיתה.

שיעור 2

במעלה הפירמידה

מפגש עיוני

כדי להגיע לביטוי מקסימלי בכל פריים, צלם צריך לקחת החלטות, וכמה שיותר החלטות. מהן הדילמות לפני הקליק, על מה צריך לחשוב, ומה מאפיין את הצורה שבה אתם חושבים. מה משמעות הצילום עבורכם, תיעוד דוקומנטרי, תפיסת רגע, או הסיפור שחשוב לכם לספר? נכיר את פירמידת ההחלטות כסט של כלים לחשיבה יצירתית.
השיעור ייערך בכיתה.

שיעור 3

מה אני עושה עם זה?

מפגש מעשי

יציאת שטח שממוקדת בצילום המאלתר, כשאתה יוצא לשטח ולא יודע מראש מה אתה הולך לצלם. השאלה "מה אני עושה עם זה?" מציגה את עצמה כטריגר לצילום יצירתי, לצילום עם פרשנות. יש מספר רב של אפשרויות לצילום, האם אתם מעדיפים להשתמש תמיד באותן האפשרויות? האם זה עובד בשבילכם?
השיעור ייערך בחוץ (הפרטים יינתנו במהלך הקורס).

שיעור 4

זכות הדיבור

מפגש עיוני

זה הזמן לשמוע ולראות אתכם ואת הצילומים שלכם. שיעור שיוקדש למשוב משיעור השטח, וממשימות בית שקיבלתם. מה אתם מחפשים להגיד בצילום? איזה החלטות שאתם לוקחים חוזרות על עצמן? איך אפשר לשכלל את טכניקת הצילום כדי לבטא את מה שאתם רוצים להגיד אפילו יותר? דרך המשוב הקבוצתי, הפער והשוני בין כל הצלמים עולה לפני השטח. שיעור חשוב שממקד כל צלם בתהליך אישי שהוא עובר בקורס.
השיעור ייערך בכיתה.

שיעור 5

איך אני אומר את זה?

מפגש מעשי

יציאת שטח ממוקד בחשיבה קונספטואלית. לא תמיד אנחנו מאלתרים כשאנחנו יוצאים לשטח, לעיתים יש לנו מטרה. השאלה "איך אני אומר עם זה?" מציגה את עצמה כטריגר לצילום יצירתי, ממוקד קונספט אישי. אנחנו נבחן את המשמעות של טקסט ויזואלי, של התפקיד של מילים וטקסטים כגורמים משמעותיים בתהליך הביטוי של הצלם.
השיעור ייערך בחוץ (הפרטים יינתנו במהלך הקורס).

שיעור 6

אפילוג

מפגש עיוני

הצילום שלנו מבטא טקסט ויזואלי, למעשה התמונה שלנו היא סיפור שבחרנו לספר. לפני שמספרים את הסיפור, מתחילים בהקדמה שמתאימה לסיפור. בשיעור הזה אנחנו נבחן את ההתאמה בין מה שאנחנו חושבים שהצילום שלנו עוסק בו, לבין מה שאחרים מבינים ממנו. בשיעור הזה נעמיד למבחן את הפער בין הצלם והצופה, ואת המשמעויות של הפער הזה, והאם ניתן לצמצם אותו.
השיעור ייערך בכיתה.

שיעור 7

התבוננות

מפגש עיוני + מעשי

נתחיל מדיון, מהתבוננות על התבוננות. מה יש בה שמביא אותי לפעולה, מה גורם לי לצלם? "המצלמה היא כלי המלמד אותנו לראות ללא מצלמה", אז מה היא עוזרת לנו לראות? מה מאפיין את תהליך ההתבוננות שלנו? אנחנו נצא לצלם מסביב לבית הספר, ונבחן תהליכים מעניינים של התבוננות פחות שגרתית.
השיעור ייערך בכיתה.

שיעור 8

מפגש מסכם - בינגו

מפגש עיוני

עולם הצילום מכיל קטגוריות שונות ומאד מגוונות של צילום. לא תמיד הנושא המצולם הוא מה שמושך את הצלם לעסוק בו, לפעמים אלה תפיסות מוקדמות שיש לנו על הקטגוריה. אנחנו מדמיינים את עצמנו כצלמי עיתונות, או צילום אבסטרקטי, אולי אנחנו רוצים להיות צלמי נוף, או צלמי אופנה? מה אנחנו יכולים להביא לתחום הזה? לא תמיד אנחנו ממנפים את העוצמות שיש לנו כאנשים וצלמים, לתחום שבו בחרנו לעסוק.
השיעור ייערך בכיתה.

לפרטים על הקורס צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
קורס צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור