אנו ביומן מסע מתמחים בתכנון וארגון טיולים ומסעות ייחודיים לאזורים המרתקים ביותר בעולם ובפרויקטים מיוחדים בהם עוברים המטיילים תהליך אישי וקבוצתי דרך המסע והמקום.

 

איך הכל התחיל?

לאחר שנים בהן עבדנו בתחום הטיולים הגיאוגרפיים וחרשנו את העולם במסעות ליעדים מגוונים, למדנו שהטיולים שהיו הכי משמעותיים עבורנו ועבור המטיילים, שהשאירו חותם ומלווים אותנו עד היום, הטיולים שהשפיעו ועשו שינוי (גם אם קטן) בנו או במקום אליו הגענו, היו המסעות שהיה בהם תבלין נוסף, אותו משהו שהופך טיול או יעד למסע בלתי נשכח.

 

הפרויקט הראשון שיזמנו והובלנו היה פרויקט ׳אח שלי גיבור׳ - מסע של צעירים עם תסמונת דאון מלווים באח/אחות אל ההמילאיה ההודית. ההצלחה האדירה של המסע והעובדה שהוגדר כ״משנה חיים״ ע״י כל המשתתפים הוביל אותנו ליזום פרויקט חברתי נוסף הנקרא ׳טיול שחרור׳ - מסע של לוחמים, אשר נפצעו במהלך שירותם הצבאי וכתוצאה מכך לא יצאו אל אחת החוויות הכי ישראליות שיש - הטיול הגדול אחרי הצבא. הפרויקטים הללו תועדו לסרטים דוקומנטריים, אשר עוררו ועדיין מעוררים השראה לא רק בארץ, אלא בכל העולם.

 

אנו מאמינים שהדרך להכיר ולחוות את העולם לעומק לא עוברת במסלולי הטיול השחוקים בהם עוברים רוב התיירים ובמקומות שמשרדי התיירות המקומיים רוצים שתראו, אלא דווקא במקומות שעדיין נותרו אותנטיים, מקומות שבדר״כ נמצאים בחצר האחורית ושם חבויים הסיפורים האנושיים המרתקים ביותר. לזה אנחנו קוראים ״לראות את העולם כפי שהוא באמת״ וכדי להפוך את החוויה הזו לויזואלית ולספר את הסיפור האמיתי, יזמנו את פרויקט הצילום ׳מסביב לעולם׳ בשיתוף הצלם הבכיר בישראל, זיו קורן. זהו פרויקט צילום דוקומנטרי המשלב חווית מסע שלא דומה לשום דבר שהכרתם וסדנה לימודית מקצועית, אשר משדרגת את יכולות הצילום של כל משתתף, ללא שום קשר לרמתו ההתחלתית.

 

וברוח הזו אנחנו בונים את כל המסעות שלנו ומתייחסים לכל אחד מהם כאל פרויקט בפני עצמו בידיעה ברורה שהמסעות אותם נפיק, יהיו אחרים ממה שרוב החברות מציעות, שהם יהיו עטופים בקונספט עם משמעות עבור המטייל ושבכל טיול תלווה את המטייל התחושה שהוא עובר ימים מרתקים וחוויות משמעותיות שיהוו עבורו יומן מסע

איך אנו עומדים מאחורי הצהרה גורפת כזו?

נתאר זאת בפשטות – אנחנו מתמקדים במה שאנחנו יודעים לעשות יותר טוב מכולם, ורק בזה. זה מאפשר לנו להתמחות, להיות ממוקדים ולתכנן את המסע על בסיס הידע והניסיון הספציפי העשיר ביותר, להתקשר עם נותני השירותים המקומיים הטובים ביותר ולבנות על כך שהמוניטין שלנו יורכב רק מחוות דעת של מטיילים שחזרו וחוו טיול בסטנדרטים שהם לא הכירו.

אנחנו מזמינים אתכם לבדוק את המסעות שלנו.

אם משהו הצית לכם את הדמיון ודגדג לכם את יצר ההרפתקנות והסקרנות – אז מצאתם את המסע הבא שלכם. והוא הולך להיות משהו חוויתי, משהו מיוחד, משהו לספר עליו.

איתמר פלג, חברת יומן מסע.

המדריכים שלנו:

איתמר פלג - מנהל "יומן מסע"

יזם בתחום מסעות קונספט בחו״ל. יצא למסעות ארוכים מסביב לעולם - באמריקה הלטינית, המזרח הרחוק, כולל מסע של שנה על אופנוע בהודו ונפאל. אחרי מספר שנים של עבודה בארץ ובחו"ל במסגרת משרד הביטחון, הקים את חברת ׳יומן מסע - Travelog' המתמחה במסעות -  ייחודיים ובפרויקטים דוקומנטריים. בין היתר יזם והוביל את פרויקט ״אח שלי גיבור״ - צעירים עם תסמונת דאון, היוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בצפון הודו ואת פרויקט ״טיול שחרור״ - מסע של לוחמים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי ועל כן נמנע מהם לצאת לטיול הגדול אחרי הצבא. שני הפרויקטים תועדו לסרטים דוקומנטריים.

אחראי על בניית המסלולים, סיור הלוקיישנים והובלת מסעות הצילום ביחד עם זיו קורן.

זיו קורן - צלם עיתונות ודוקומנטרי

את מסעות הצילום מוביל הצלם זיו קורן, מהצלמים הדוקומנטריים הידועים בארץ ובעולם.

זיו הוא צלם מקצועי דוקומנטרי עם נסיון של למעלה מ- 20 שנה ובעל שם עולמי כצלם המשמש כנציג סוכנות הצילום Polaris. עבודתו עטורת פרסים בינלאומיים רבים לצילום והוא מצלם ומפרסם תמונות במגזינים ובשבועונים החשובים בעולם: "TIME", "Newsweek" ,”Paris Match" - ו ”Stern“.

ארז כהן - מדריך מסעות הג'יפים

ארז כהן, מדריך מטיילים וקבוצות בארץ ובעולם. במסעותיו חי בקרב קהילות אקזוטיות ורכש מיומנויות המסייעות לו להביא את המטיילים אל לב ליבה של התרבות המקומית.ארז מספר סיפורים סוחף, מורה דרך מוסמך, בעל ידע בדתות, גיאוגרפיה והיסטוריה ובעל תואר  BA בגיאוגרפיה וחינוך.

דניאל גולדנברג

מובילה מנוסה של מסעות עומק אתנוגרפיים, מתמחה ברוסיה ומרכז אמריקה.

כותבת, מרצה, מטיילת.

דוברת רוסית מהבטן, עברית מהחיים, אנגלית מהספרים וספרדית מהלב.
בוגרת לימודי היסטוריה ואנתרופולוגיה לBA ולימודי תרבות כלימודי MA באוניברסיטת תל אביב.

אורי זברצ'יק

חובב טבע מושבע שכבר ביקר באתרים אקזוטיים כאיי הפסחא שבאוקיינוס השקט, הרים מושלגים באירופה, ג'ונגלים נידחים ברחבי דרום אמריקה, מדבריות ירדן וסיני וכמובן, אנטארקטיקה.

בעל תשוקה לפרטים הקטנים אשר מרכיבים את הסיפור הגדול.  

מתמחה בהיסטוריה האנושית והגיאולוגית של אנטארקטיקה ובמיוחד בסיפוריהם העל-אנושיים של גיבורי היבשת; סקוט, אמונדסן, מוסון והגדול מכולם, שקלטון.

בעל ניסיון בהובלת קבוצות בטיולים רגליים או רכובים, מסעות הישרדות, בהם הדגש הוא על הטבע והאדם.

בין לבין לומד לתואר בפיזיקה והנדסת חשמל בטכניון.

דפנה בן נון - צלמת טבע

דפנה צלמת טבע ובעלי חיים מוערכת בארץ ובעולם, אשר צילומיה התפרסמו במגזינים וכתבות - מפרויקטים חברתיים ועד זכיות בתחרויות שונות ותערוכות הכוללות את הנשיונל ג'אוגרפיק. היא מקדישה חלק גדול מחייה לצילום בעלי חיים בסביבתם הטבעית ונעזרת בצילומים כדי להעלות מודעות לבעלי חיים בעולם דרך ההרצאות שלה. התשוקה שלה לטבע ולבעלי חיים מדבקת וסוחפת.

דור חג'בי

דור גדל בצפון הארץ. התאהב במזרח כחלק מטיול אליו יצא לפני כ10- שנים. מאז הוא חוקר, מטייל, ולומד את התרבות האסיאתית, לרבות תרבות סין והשפה הסינית.

דור בוגר תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים. כיום הוא גר בסין, במחוז יונאן הגובל עם המדינות בורמה, לאוס וויאטנם.
הוא נושם את התרבות האסיאתית, חי בין המיעוטים השונים ועדיין מנסה לגלות מקומות רחוקים מעין התייר בסין ובדרום מזרח אסיה. הוא מתמחה בהובלת טיולים בסין ודובר את השפה הסינית, והוא מאוד אוהב אנתרופולוגיה , היסטוריה, בודהיזם, בישול, צילום וקפה.