צילום: טל שחר

מסע צילום לקשמיר ולדאק

למה יומן מסע
תאריכים ומחירים
גלריה
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי
מוביל המסע טל שחר

אל התרבויות המרתקות במרומי ההימלאיה ההודית

הודו. מה עוד לא נאמר עליה? אחת הסיבות שקשה לכתוב על תת היבשת ההודית מבלי להיגרר לקלישאות היא שהיא בלתי ניתנת להגדרה. מדינת הענק הזו מחולקת ל 30 מדינות שונות, כשכל אחת מהן בפני עצמה היא עולם ומלואו – דתות שונות, מנהגים שונים, נופים שונים, מנטליות שונה ו… אין לזה סוף. אין הודו אחת. המורכבות והמסתוריות הזו היא סוד קסמה האמיתי, העובדה שלא ניתן להגדירה ושתמיד יש עוד מה לגלות בה.

מסענו מתרכז בשני חבלי ארץ בצפונה הרחוק של תת היבשת, קשמיר ולדאק.

חבל קשמיר זהו ללא ספק אחד האזורים המרתקים ביותר בהודו ובעולם כולו, לבטח המורכב ביותר בהודו מבחינה פוליטית. משנת 1947, אז חילקו הבריטים את תת היבשת בין הודו ופקיסטן, והותירו את קשמיר על אוכלוסייתה המוסלמית תחת שלטון הודי ועד עצם היום הזה, האזור נתון למתיחות בלי פוסקת עם נוכחות צבאית הודית כמעט בכל מקום. רצה הגורל וסלע המחלוקת בין הודו לפקיסטן, שידע לא מעט מלחמות, הוא גם אחד האזורים היפים בתת היבשת, או כמו שפתגם עתיק אומר: "קשמיר – המקום בו מסתיים העולם ומתחיל גן העדן".

חבל לדאק, ״טיבט הקטנה״, האזור המיושב המרוחק והמבודד ביותר בהודו, הוא גם ללא ספק אחד המרהיבים בעולם. פסגות מושלגות, נופי מדבר פראיים, עמקים ואגמים ציוריים, ובתוך כל היופי פזורים מנזרים וכפרים קטנים, בהם מתגוררים התושבים, אשר רובם משתייכים לבודהיזם הטיבטי.

זהו מסע שכולו סצנות נפלאות, מהחיים המרתקים והמורכבים בחבל קשמיר בזמן חגיגות חג הקורבן, דרך ״ארץ הירח״, הלא היא לדאק, בתקופת הפסטיבלים הבודהיסטים הססגוניים, ועד לכאוס המופלא של הבירה ניו דלהי.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

הטופס בשליחה.
אנא המתינו מספר שניות לאישור

מוביל המסע

טל שחר - צלם עיתונות ופורטרטים
טל שחר
צלם עיתונות ופורטרטים

טל שחר הוא צלם עיתונות ופורטרטים המצלם עבור עיתונים, מגזינים ולקוחות מסחריים בארץ ובעולם. מאז שנת 2002 נמנה עם הצלמים הבכירים של ידיעות אחרונות ופועל במרחב שבין עיתונות דוקומנטרית לצילום מסחרי. לאורך השנים צילם מאות אירועי ספורט, סיפורים עיתונאיים בעלי חשיבות היסטורית ודיוקנאות רבים של גיבורי תרבות, פוליטיקאים ואנשי רוח.

עבודותיו התפרסמו במגזינים ישראלים כמו 7 ימים, 7 לילות, בלייזר ולאישה, ובעיתונות הבינלאומית לרבות דר שפיגל, הסאן, אינטיים ספורט והדיילי מירור. טל מצלם קמפיינים עבור חברות מסחריות מובילות במשק וצילומי תדמית של אומנים מוכרים, וצילומיו מהווים חלק אינטגרלי מהלקסיקון הוויזואלי הישראלי ואף זכו פעמים רבות להערכה בתחרות צילומי העיתונות "עדות מקומית".

למה עם יומן מסע?

למה עם יומן מסע?

מסלולים יחודיים ל"יומן מסע" – Travelog
מבחינתנו מסע צילום הוא לא טיול מאורגן לתיירים, וזו הסיבה שאנחנו לא "נשענים" על מסלולים של חברות טיולים אחרות. עובדה זו נותנת לנו יתרון ענק בבניית מסלול שאין שני לו ולכם, חובבי הצילום, הזדמנות לראות ולתעד את העולם כפי שהוא באמת, ולא כמו שמשרדי התיירות המקומית רוצים שתראו אותו. זהו מסע דוקומנטרי מלא בסיפורים אנושיים מהחיים. מטרת העל היא ליצור חווית מסע שלא תשכחו בחיים, ותוך כדי לשפר משמעותית את יכולות הצילום שלכם.

הדרכה ופיתוח החשיבה הצילומית דוקומנטרית 
את הפרויקט ״מסביב לעולם״ פיתחנו בשיתוף פעולה עם הצלם הבכיר ביותר בישראל ואחד המוערכים בעולם, זיו קורן. ביחד איתו בחרנו לשלב בפרויקט את הצלמים הטובים והמנוסים ביותר בתחום מסעות הצילום בעולם, והמסע משלב לימודים מקצועיים וביקורת עבודות אישית וקבוצתית, וירידה לפרטים הכי קטנים. המשתתפים במסעות משפרים את היכולות שלהם תוך כדי תנועה במאות אחוזים, שפשוט קשה להאמין שמדובר באותו צלם.

קבוצה קטנה 
באמת קטנה! עד 16 משתתפים! שיוצאת למסע הכי גדול! זו הדרך היחידה באמת להגיע למקומות ייחודיים, להיות גמישים לשינויים בשטח, להתחבר למקום אליו אנו מגיעים וליצור חוויית מסע שמתאפשרת רק בקבוצה קטנה ואינטימית.

סיור לוקיישנים מקדים לכל מסע
אנחנו מתייחסים לכל מסע כאל פרויקט ומבצעים תחקיר עומק על כל יעד שאליו אנו מגיעים. מעבר לכך, לפני כל מסע אנו יוצאים לסיור הכנה על מנת לאתר לוקיישנים מיוחדים וליצור קשרים מיוחדים במקום, על מנת לספק לכם סצינות אדירות לצילום.