מסע צילום בקשמיר ולדאק

מסע צילום לקשמיר ולדאק בהדרכת זיו קורן

מסלול
תאריכים ומחירים
למה יומן מסע
חשוב לדעת
טופס הרשמה
מסעות צילום בעולםצילום דוקומנטרי - תרבותי
מוביל המסע זיו קורן
מוביל המסע איתמר פלג

אל התרבויות המרתקות במרומי ההימלאיה ההודית

הודו. מה עוד לא נאמר עליה? אחת הסיבות שקשה לכתוב על תת היבשת ההודית מבלי להיגרר לקלישאות היא שהיא בלתי ניתנת להגדרה. מדינת הענק הזו מחולקת ל 30 מדינות שונות, כשכל אחת מהן בפני עצמה היא עולם ומלואו – דתות שונות, מנהגים שונים, נופים שונים, מנטליות שונה ו… אין לזה סוף. אין הודו אחת. המורכבות והמסתוריות הזו היא סוד קסמה האמיתי, העובדה שלא ניתן להגדירה ושתמיד יש עוד מה לגלות בה.

מסענו מתרכז בשני חבלי ארץ בצפונה הרחוק של תת היבשת, קשמיר ולדאק.

חבל קשמיר זהו ללא ספק אחד האזורים המרתקים ביותר בהודו ובעולם כולו, לבטח המורכב ביותר בהודו מבחינה פוליטית. משנת 1947, אז חילקו הבריטים את תת היבשת בין הודו ופקיסטן, והותירו את קשמיר על אוכלוסייתה המוסלמית תחת שלטון הודי ועד עצם היום הזה, האזור נתון למתיחות בלי פוסקת עם נוכחות צבאית הודית כמעט בכל מקום. רצה הגורל וסלע המחלוקת בין הודו לפקיסטן, שידע לא מעט מלחמות, הוא גם אחד האזורים היפים בתת היבשת, או כמו שפתגם עתיק אומר: "קשמיר – המקום בו מסתיים העולם ומתחיל גן העדן".

חבל לדאק, ״טיבט הקטנה״, האזור המיושב המרוחק והמבודד ביותר בהודו, הוא גם ללא ספק אחד המרהיבים בעולם. פסגות מושלגות, נופי מדבר פראיים, עמקים ואגמים ציוריים, ובתוך כל היופי פזורים מנזרים וכפרים קטנים, בהם מתגוררים התושבים, אשר רובם משתייכים לבודהיזם הטיבטי.

זהו מסע שכולו סצנות נפלאות, מהחיים המרתקים והמורכבים בחבל קשמיר בזמן חגיגות חג הקורבן, דרך ״ארץ הירח״, הלא היא לדאק, בתקופת הפסטיבלים הבודהיסטים הססגוניים ועד לכאוס המופלא של הבירה ניו דלהי.

לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.

מובילי המסע

זיו קורן
זיו קורן
צלם דוקו ועיתונות; מנהל מקצועי של קורסי הצילום

זיו קורן הוא צלם דוקו ועיתונות עצמאי בעל מוניטין בינלאומי, המתעד נושאים הומניטריים וחדשותיים בארץ ובחו"ל. בשלושת העשורים האחרונים סיקר כמה מהאירועים הדרמטיים ביותר בעולם וקנה לו שם כאחד מצלמי הדוקו החשובים של ימינו. במשך עשור שימש כשגריר Canon EMEA, ובמקביל כפרזנטור של חברת SanDisk העולמית. כיום הוא מייצג בישראל את סוכנות הצילום האמריקאית Polaris Images.

צילומיו מתפרסמים לאורך השנים בעיתונים ובשבועונים מהחשובים בעולם, זכו עד כה בכ-40 פרסים יוקרתיים, הוצגו בכ-120 תערוכות בעשרות מדינות ומרוכזים ב-18 ספרים שהוציא לאור. בנוסף על עבודתו כצלם דוקו ועיתונות הוא מנחה מסעות צילום, שופט בתחרויות צילום בינלאומיות ומרצה בסדנאות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

איתמר פלג - מנהל יומן מסע
איתמר פלג
מנהל יומן מסע

איתמר פלג הוא יזם בתחום מסעות קונספט בחו"ל והבעלים של חברת "יומן מסע – Travelog", המתמחה במסעות ייחודיים ובפרויקטים דוקומנטריים. בשנים האחרונות הוא מתכנן ומפיק מסעות, מנחה ומוביל קבוצות בטיולי קונספט ברחבי העולם, בדגש על יעדי טבע ותרבות אותנטיים. יזם ביחד עם זיו קורן את פרויקט "מסביב לעולם", המציע לחובבי צילום חוויית מסע ייחודית בשילוב של סדנה לימודית מקצועית.

במהלך השנים יזם והוביל מסעות מעוררי השראה שהפכו לסרטי דוקו מצליחים: פרויקט "אח שלי גיבור" –  צעירים עם תסמונת דאון, היוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בצפון הודו, ופרויקט "טיול שחרור" – מסע של לוחמים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי ובשל כך החמיצו את הטיול הגדול של אחרי צבא.

תוכנית המסע

לקבלת המסלול המלא צרו איתנו קשר 03-5639034

תאריכי המסע

תאריכים
מחיר
סטטוס
מדריך
הערות

07.07.2219.07.22

מחירלקבלת מחיר צרו איתנו קשר
סטטוסהטיול מלא
מדריךזיו קורן, איתמר פלג
הערותקבוצה קטנה ואינטימית של 16 מטיילים
לפרטים על המסע צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מסעות צילום

אירעה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.

למה עם יומן מסע?

למה עם יומן מסע?

מסלולים יחודיים ל"יומן מסע" – Travelog
מבחינתנו מסע צילום הוא לא טיול מאורגן לתיירים, וזו הסיבה שאנחנו לא "נשענים" על מסלולים של חברות טיולים אחרות. עובדה זו נותנת לנו יתרון ענק בבניית מסלול שאין שני לו ולכם, חובבי הצילום, הזדמנות לראות ולתעד את העולם כפי שהוא באמת, ולא כמו שמשרדי התיירות המקומית רוצים שתראו אותו. זהו מסע דוקומנטרי מלא בסיפורים אנושיים מהחיים. מטרת העל היא ליצור חווית מסע שלא תשכחו בחיים, ותוך כדי לשפר משמעותית את יכולות הצילום שלכם.

הדרכה ופיתוח החשיבה הצילומית דוקומנטרית 
את הפרויקט ״מסביב לעולם״ פיתחנו בשיתוף פעולה עם הצלם הבכיר ביותר בישראל ואחד המוערכים בעולם, זיו קורן. ביחד איתו בחרנו לשלב בפרויקט את הצלמים הטובים והמנוסים ביותר בתחום מסעות הצילום בעולם, והמסע משלב לימודים מקצועיים וביקורת עבודות אישית וקבוצתית, וירידה לפרטים הכי קטנים. המשתתפים במסעות משפרים את היכולות שלהם תוך כדי תנועה במאות אחוזים, שפשוט קשה להאמין שמדובר באותו צלם.

קבוצה קטנה 
באמת קטנה! עד 16 משתתפים! שיוצאת למסע הכי גדול! זו הדרך היחידה באמת להגיע למקומות ייחודיים, להיות גמישים לשינויים בשטח, להתחבר למקום אליו אנו מגיעים וליצור חוויית מסע שמתאפשרת רק בקבוצה קטנה ואינטימית.

סיור לוקיישנים מקדים לכל מסע
אנחנו מתייחסים לכל מסע כאל פרויקט ומבצעים תחקיר עומק על כל יעד שאליו אנו מגיעים. מעבר לכך, לפני כל מסע אנו יוצאים לסיור הכנה על מנת לאתר לוקיישנים מיוחדים וליצור קשרים מיוחדים במקום, על מנת לספק לכם סצינות אדירות לצילום.

חשוב לדעת

  • קבוצה: קבוצה קטנה ואינטימית של 16 מטיילים (היציאה למסע מותנית במינימום 12 משתתפים).
  • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית, הקשורות לאזור המרוחק ולאופיו. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. על המטייל לקבל שינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה.
  • בחלקים מהמסע נשהה בגובה של יותר מ- 4,000 מטרים. תכנית המסע בנויה כך שישנה הדרגתיות בעלייה לגובה, המאפשרת תנאים נוחים להסתגלות. אנו ממליצים גם להתייעץ עם רופא בכל מה שקשור לכדורים המסייעים להסתגלות לגובה. בכל מקרה והיה ולמישהו יש ספק לגבי תגובתו הפיסיולוגית לגובה, מתבקש להתייעץ עם רופא בנושא.
  • יש לקחת בחשבון שישנן אזהרות מסע של משרד החוץ הממליץ להימנע מביקור ושהייה בחבל קשמיר וההחלטה על ביקור/שהייה באזור היא על אחריות המצטרפים למסע. נציין כי בתקופה האחרונה האזור שקט ובטוח ואנו מצויים בקשרים עם אנשי מפתח באזור ובמידה ונצטרך לבצע שינויים הקשורים לכך, על המשתתפים לקבל שינויים אלו בהבנה.
  • חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
  • לתשומת לבכם: מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום המסע במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.