יום 6 עמק קרקרה .jpg
 קירגיזסטן בחורף
מסע ג'יפים בנהיגה עצמית
בהובלת גיל סדגת
תאריכים יפורסמו בקרוב

מסע חורפי שמשלב נהיגה ברכבי שטח ואופנועי שלג, רכיבה על סוסים, סיורים רגליים בכפרים ציוריים, מסורות ומלאכות יד עתיקות, טבילה במעיינות חמים ונופים מרהיבים.

מכל מדינות מרכז אסיה יופייה של קירגיזסטן הוא המדהים ביותר!
רכסי הרים אינסופיים, כפרים מרוחקים, אגמים אלפיניים, נוודים נודדים ועדרי סוסים. זוהי המדינה ההררית ביותר בעולם כאשר 60% משטחה מצוי מעל 2,000 מטר. נדהר במרחבים, נעבור יחד מכשולי מים, בעזרת ג'יפ 4X4 נתגבר על מעברי הרים, מורדות ומדרונות תלולים. זו הזדמנות לצאת לחוויה מדהימה באזור היפה והמעניין ביותר במדינה, לחוות מקרוב את האזור ההררי המרהיב והתרבות המרתקת.  הצטרפו אלינו למסע ג'יפים ברחבי מדינת נוודי ההרים!

 

מוביל המסע - גיל סדגת

אחרי שחצה את היבשת הגדולה על דרך המשי וסיביר בגיל צעיר והתאהב בתרבויות המרכז אסייתיות, הקים לעצמו בית נוודים בלב פרדס בפאתי העיר. מחפש בשנים האחרונות אחרי מפגש מעמיק עם בני העמים הטורקו-נומאדים במרחב התפר של מדינות ברית המועצות לשעבר עם העולם האסייתי. מאוהב במקומות רחוקים שאי אפשר לטוס אליהם, מעדיף תה, ישן הכי טוב ברכבת וחולם לטפס על החאן-טנגרי. מרצה לתרמילאים שכותבים על מסעות בעולם אך תמיד מתגעגע לפסוע בשבילי הנגב. בשנים האחרונות מדריך קבוצות בדרכים המגוונות של הרפובליקות המרכז אסייתיות ומתכנן טיולים באזור עבור כל שוחר מסע. 

בישקק.jpg

יום 1  ( יום שישי 31/01) – ת"א – בישקק: יוצאים לדרך!

נטוס לבישקק (Bishkek), בירת קירגיזסטאן, דרך יעד ביניים.

יום 2 (יום שבת 1/02)  – עמק צ'ון-קורצ'אק

מוקדם בבוקר (05:00) ננחת בבישקק וניסע לכיוון המלון ללינה של מספר שעות לאחר הטיסה.
לאחר שנתעורר ונאכל ארוחת בוקר מאוחרת, נערוך מסירה מסודרת של הג׳יפים, נעזוב את העיר ונצא לכיוון הרכס הקירגיזי. נסע לעמק צ׳ון-קורצ׳ק (Chunkurchak) עמוס השלג ונחזה לראשונה ביופיים הפראי של הרי הטיאן-שאן. בשמורה הנמצאת בגובה 2,200 מטר נתרגל לתוואי הנוף והשטח של החורף במרכז אסיה.

נחזור לעיר לארוחת צהריים מאוחרת ונצא לסיור עירוני בו נבקר בנקודות הציון החשובות של העיר: אנדרטת הניצחון, כיכר אלא-טו, בניין הפרלמנט  והפארקים הגדולים.
לינה בבית מלון בבישקק.

יום 3 (יום א' 02/02) – מבישקק לעמק צ׳ונג קמין והגעה לאגם איסיק קול.

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל במסע שלנו ברחבי קירגיזסטן, ארץ ההרים השמימיים. נעצור לביקור באתר העיר העתיקה בלאסגון, שבמרכזה עומד מגדל בוראנה (Burana) המרשים, אחד מהמבנים העתיקים בקירגיזסטן אשר נבנה במאה ה- 10 לספירה. נסייר במוזיאון לתולדות דרך המשי ובקומפלקס הארכיאולוגי הנמצא במקום. לאחר נסיעה של כשעה נגיע לעמק היפיפה צ׳ונג קמין (Chong-Kemin) ונצא לטיול קצר ברכיבה על סוסים על פני המעטה הלבן והרך.

נאכל ארוחת צהריים באחד מבתי הכפר, ולאחר מכן נמשיך ישירות לכיוון אגם איסיק-קול הגדול. בסופה של הנסיעה נגיע לכפר בוקנבייב (Bokonbayevo) השוכן על גדתו הדרומית של האגם, ונבקר בקואופרטיב שיתופי שבו מכינים מוצרים מלבד (צמר כבשים דחוס).

את היום נסיים בבית הארחה משפחתי, שם נאכל ארוחת ערב ונלון.
לינה בבית הארחה בכפר בוקנבייב.

יום 4 (יום ב' 03/02) – מופע צייד בעזרת עיט ועמק סקזקה - החוף הדרומי של אגם איסיק קול.

יום עמוס בפעילות לפנינו! מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון עמק הציידים הנמצא מחוץ לכפר ונחזה במופע ציד בעזרת עיט זהב, בשילוב
הדגמה של צייד ברכיבה על סוסים ובשימוש בכלבי צייד. לאחר מכן נצא לטיול רגלי בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka), כשאותו נסיים בארוחת צהריים באחד מהכפרים היפיפיים שבאזור. נמשיך במסע לחופו הדרומי של אגם איסיק-קול ונגיע לעמק ג׳טי אוגוז ששמו מתורגם כ״שבעת השוורים״ על שם הצוק הענקי שמעטר את הכניסה אליו. נעלה לתצפית פנורמית ולאחר מכן נמשיך לטיול רגלי קצר היורד חזרה לעמק. בערב נגיע לקרקול להתארגנות במלון, ולאחר מכן נצא לארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מהמיעוט הדונגני.
לינה בבית מלון בקרקול.

ימים 5-6 (ימים ג'-ד' 04-05/02)  – עמק קרקרה/ג׳ירגלאן - רכיבה על אופנועי שלג (חלוקה ל-2 קבוצות ברוטציה)

אופנוע שלג יום 3.JPG

היום ומחר נתחלק לשתי קבוצות, ונתנסה באחת החוויות הכי מסעירות -

נסיעה על אופנועי שלג!

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון אחד האזורים הפראיים והפחות מיושבים של צפון המדינה- עמק קרקרה. נסיעה של כשעתיים מקרקול תוביל אותנו לסביבה אלפינית עמוסה בשלג.

קבוצה אחת תעשה זאת באמצעות נהגים מקצועיים שיובילו אותנו למרחבים הלבנים עוצרי הנשימה על הגבעות בסמוך לגבול עם קזחסטאן.

נאכל צהריים בשטח ונחזור אחה״צ למחנה הבסיס ומשם נחזור בנסיעה  עם הרכבים לג׳ירגלאן, שם נחבור לקבוצה השנייה.

הקבוצה השנייה תסע עם הרכבים לג׳ירגלאן, כפר קירגיזי היושב בתוך  עמק יפיפה העונה לאותו שם, ותתנסה בנהיגה עצמית בסביבה מיוערת  במקומות בהם רועי הצאן מהכפר עולים עם עדריהם בתקופת הקיץ.
ניצור דרכים חדשות יש מאין, נחפש חיות בר, אגמים קפואים ויערות  מחטים סבוכים מוקפים בפסגות מחודדות. לקראת ערב נרד חזרה לכפר  לארוחת ערב חמה ושתייה ונפגוש את חלקה השני של הקבוצה.
כולנו נצפה יחדיו במופע של ילדי הכפר, שיבצעו עבורנו מחרוזת של  שירי עם וריקודים קירגיזיים. לאחר מכן נחזור למקום הלינה, שם גם  נוכל לעשות שימוש בסאונה הרותחת שתעמוד לרשותנו.

למחרת הקבוצות יתחלפו ביניהן.

עם תום הרכיבה על אופנועי השלג ביום ד׳ נתארגן ליציאה חזרה לכיוון קרקול.
יום ג׳ לינה בבית הארחה בג׳ירגלאן
יום ד׳ לינה בבית מלון בקרקול.

יורטות בשלג.JPG

יום 7 (יום ה' 06/02) – נסיעת שטח בעמק אלטין ארשאן ומעיינות חמים.

עם בוקר נעזוב את הרכב שלנו לטובת נסיעת שטח מאתגרת ברכבי שטח סובייטים קטנים לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק-קול, עמק אלטין ארשאן (Altyn Arshan), הנמצא בגובה 2,600 מטר. נתחלק לשישה אנשים בכל רכב מלווה בנהג מקומי, כשלאורכה של הדרך נתרשם מהנופים האלפינים המיוחדים, נחזה במדרונות המושלגים מסביבנו, יערות אשוחית והנהר הקפוא שנמתח לאורך העמק. לאחר ההגעה נלך לטבול במעיינות החמים הנמצאים במרכז השמורה כדי לשחרר מעט את הגוף ונאכל ארוחת צהריים בבקתה של שומר המעיינות. נחזור באותה הדרך, נצא מהעמק ונחזור למלוננו בקרקול.
לינה בבית מלון בקרקול.

יום 8 (יום שישי 07/02) – החוף הצפוני של אגם איסיק קול והשוק של בישקק.

מקרקול נמשיך במסע לחופו הצפוני של אגם האיסיק קול, נאכל ארוחת צהריים במסעדה בדרך ועם ההגעה חזרה לבישקק נצא לסיור באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה - אוש בזאר (Osh Bazaar). בשוק נתרשם מהריחות ומהצבעים, נוכל לקנות תבלינים ומזכרות הביתה. נגיע להתארגנות במלון משם נצא לארוחת פרידה חגיגית באחת מהמסעדות הטובות בעיר.
לינה בבית מלון בבישקק

יום 9 (יום שבת 08/02) – אין ברירה, חוזרים לארץ.
עמוסים בחוויות חדשות ובזכרונות לימים, נסע לשדה התעופה לפנות בוקר ונעלה לטיסה שלנו חזרה לארץ.

 

תכנית המסע:

 

תאריכים ועלות המסע:

תאריכי המסע: 31/01-8/02/2020

עלות המסע: 2,895$ לאדם בחדר זוגי.

תוספת עבור יחיד בחדר: 450$

קבוצה: קבוצה קטנה ואינטימית של עד 24 מטיילים

(היציאה למסע מותנית במינימום 12 משתתפים).

מחיר המסע כולל:

 • טיסות בינלאומיות לקירגיזסטן.

 • ויזה לקירגיזסטן.

 • מדריך ישראלי – גיל סדגת.

 • כלכלה מלאה – 3 ארוחות ביום.

 • בתי מלון כמפורט.

 • ג'יפ בנהיגה עצמית לכל ארבעה מטיילים. (תוספת עבור 2 בג'יפ: 350$ לאדם)

 • אופנוע שלג ליומיים לכל זוג מטיילים.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית.

 • מכונאי + רכב ליווי טכני.

 • דלק לכול ימי הטיול.

 • העברות מ/לשדה"ת במיניבוס.

 • מופע ציד באמצעות עיט זהוב.

 • טיול סוסים.

 • ביקור במעיינות חמים באלטין ארשאן.

 • כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.

 • מתנת פרידה מקירגיזסטן.

 • מים מינרלים.

 • מפת קירגיזסטן לכול זוג מטיילים

 • מפגש הכנה למסע בארץ.

 • דמי רישום וטיפול.

מחיר המסע אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה ביטוח אקסטרים.

 • טיפים.

 • הוצאות אישיות.

 • אלכוהול.

 • ציוד חורף.

 • כל מה שלא מופע תחת ״המחיר כולל״.

נקיק קרח.JPG
יום 4 עמק גטי אוגוז .jpg
 

הערות

 • כל מטיילי ג'יפ אחד משלמים יחד ערבון של 600 דולר לכיסוי פגיעה בג'יפ במידה ונגרמה. סכום זה הוא המקסימלי להשתתפות עצמית עבור הפגיעה. במקרה של פגיעה שטיפולה עולה פחות מסכום זה, המטייל ישלם את הסכום המכסה את הפגיעה בלבד ויקבל חזרה את היתר. במידה ולא נגרם נזק לג'יפ, המטיילים מקבלים את הסכום במלואו חזרה.

 • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית הקשורות לאזור המרוחק ולאופייה של קירגיזסטן. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. אנו מקווים שתקבלו את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה ותזכרו שטובת המטיילים תמיד לנגד עינינו.

 • חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.

 • לתשומת לבכם: מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום המסע. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.