58373631_10157136432958540_2559413763790
מסע מקיף בסין

בהדרכת דור חג'בי

תאריכים יפורסמו בקרוב

מסע בין תרבויות ונופים מגוונים מבייג'ינג לשיאן, מחוז יונאן, גווילין ושנגחאי

סין מורכבת ממגוון עצום של תרבויות ונופים, בהתאם לאזורים הגאוגרפיים השונים. במסע שלנו לארץ הדרקון ננסה להכיר לעומק כמה מהתרבויות המעניינות בהן. נחווה גם את חיי העיר הגדולה בבייג'ינג ובשנגחאי וגם את חיי הכפר, תוך התמקדות במחוז יונאן, המחוז המגוון ביותר מבחינה דמוגרפית בסין, שנמצא בדרום מערב סין, וגובל בויאטנם, לאוס ומיאנמר. ניסע בדרכים בעלות חשיבות היסטורית ותרבותית רבה, כמו "דרך התה והסוסים" ונכיר מיעוטים שונים באזור, נבקר במקדשים מרהיבים, בשווקים צבעוניים, בסמטאות ציוריות בעיירות עתיקות. נבקר בבתי מלאכה לעבודות מסורתיות כמו צביעת בדים ורקמת משי.

נגיע בין היתר בטיולי הליכה קצרים לאגמים, לנהרות ולהרים, נצא לשייט באגמים של גווילין, בנהר ה"יו לונג" ובתעלות המים של העיירה הקסומה ג'וג'יהג'יאו ונישאר פעורי פה מול נופי טראסות האורז של לונגשנג, צבא חיילי הטרקוטה בשיאן, החומה הסינית בבייג'ינג. וכמובן שנחווה את התרבויות המגוונות גם דרך המאכלים האופייניים לכל מקום, שהם חוויה קולינארית שונה ודרך מופעי האומנות השונים.

57572658_10157136431803540_8543252923172

אגם "ארחאי", אגם המים המתוקים השביעי בגודלו בסין.

יום 6 (יום ד' 15.4)- דאלי ותרבות ה"באי"

דאלי היא בירתה הקדומה של הממלכות Nan Zhao ו- Dali, ששלטו באיזור בין המאות ה-8 ל-13. העיר שוכנת בגובה 2,000 מ' מעל פני הים, על שפת אגם "ארחאי" ולמרגלות רכס ה"צאנג", שמתנשא לגובה של 4,000 מ'. 80% מתושבי דאלי הם בני מיעוט ה"באי", שגרים באזור כבר למעלה מ- 3,000 שנה.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיבוב קצר בעיר העתיקה, ונבקר בשוק הבוקר המקומי, בו נתרשם מפירות העונה הצבעוניים.

מדאלי נצא בנסיעה אל עבר רכס צאנג- נעלה ברכבל אל הרי הצאנג (2,600 מ'), פסגות הרכס מתנשאות לגובה 4,000 מ' מעל פני הים. נרד מהרכבל לטיול רגלי, שנשקף לאורכו נוף יפהפה של נפת דאלי ואגם ארחאי. הטיול הרגלי כולל ירידה של שעה וחצי במדרגות וטיפוס נוסף של חצי שעה, משם נמשיך עוד כ-20 דקות בירידה לנקודה בה עלינו על הרכבל, שם יחכה לנו הרכב.

נחזור לעיר העתיקה של דאלי, שם נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית, שלאחריה תוכלו להסתובב בין חומות העיר העתיקה שנשתמרו מימי שושלת מינג.

לינה בדאלי

יום 7 (יום ה' 16.4)- מדאלי לשאשי ב"דרך התה והסוסים" הקדומה

היום נצא מדאלי ונטפס צפונה על דרך המשי הדרומית, שידועה גם כ"דרך התה והסוסים". זוהי דרך סחר עתיקה, שתחילתה בהודו ודרום מזרח אסיה, והיא ממשיכה לטיבט ולפנים  הארץ. נתחיל את הבוקר בהליכה קצרה ובביקור בפארק המקומי של דאלי ונהנה מאוירת הבוקר הנעימה. מדאלי נצא בנסיעה לכפר שי ז'ואו, כפר-שוק שממוקם על הדרך העתיקה. נעבור דרך השוק המקומי התוסס, בו בני המיעוטים השונים שחיים בכפרים שעל שפת האגם וההרים מסביב מגיעים למכור את מרכולתם. נעבור בדרך בחנות מפעל לייצור אטריות אורז, ובנוסף בבית ספר לרקמת משי- אומנות מיוחדת הדורשת טכניקה גבוהה במיוחד שכמעט נעלמה במהפכת התרבות, אך בעשור האחרון ביוזמת הממשלה בית הספר והאמנות משגשגים מחדש. משי ז'ואו נמשיך למפעל מקומי שמייצר בדים ובגדים בשיטת הטאי-דאי (בטיק), שיטה מסורתית בת מאות שנים של בנות המקום, במהלכה הן קושרות יריעות בד וטובלות אותן בצבעים המופקים מצמחים שגדלים באזור, התוצאה היא בדים ובגדים בשלל צבעים וצורות. אחה"צ נצא לכיוון הכפר שאשי, ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות. הכפר, שמרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית, היה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. לאחר ההגעה לשאשי נסתובב בכפר היפה ולאורך הנחל הזורם לצידו.

נחתום את היום בארוחת ערב במסעדה מקומית, בה נטעם את המאכלים הייחודים לבני מיעוט ה׳באי׳ החיים באזור.

לינה בשאשי


יום 8 (יום ו' 17.4)- שאשי: שוק, מקדשים ונופים פסטורליים

מי שמעוניין יצטרף אל המדריך לשיעור טאי-צ׳י קצר סמוך לנחל :)

כמו בכל יום שישי הכפר השקט של שאשי הופך סואן ותוסס כשחל בו השוק השבועי. נסתובב בשעות הבוקר בשוק התוסס, כאשר נתחיל בשוק הבהמות המסורתי, ונעבור לשוק במרכז הכפר, שם נוכל ליהנות מאווירת שוק ייחודית ולטעום את המאכלים המקומיים. משם נסע לטיול יום  בהר הקדוש,Shi Bao. מלבד הנוף היפיפה שניבט ממנו היה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור. נעצור בשני מקדשים ייחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור.

נמשיך בטיול רגלי של שעה וחצי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי. לאחר החזרה ובהתאם לזמן נוכל להסתובב בין הכפרים היפים של העמק ולראות את עולמם החקלאי של תושבי המקום. תוכלו להסתובב עצמאית ברחובות הקטנים וליהנות מקפה טוב או בירה קרה בכיכר המרכזית. לסיום נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה בשאשי


יום 9 (יום ש' 18.4)- היכרות עם תרבויות המיעוטים משאשי לליג'יאנג

בשעות הבוקר נצא לכיוון העיירה העתיקה של ליג׳יאנג. בדרך נעבור במקדש ״ג׳ה-יון״, מקדש טיבטי המשלב אלמנטים של מיעוט בני הנאשי. המקדש יושב על אחת הגבהות המשקיפות על אגם לה-שה, אגם מים מתוקים בגובה 2,400 מטר מעל פני הים, אשר מושך נדידת ציפורים רבה בחודשי האביב. לאחר ההגעה לליג׳יאנג ניסע לחלקה הצפוני של העיירה, נבקר בפארק "בריכת הדרקון השחור" ובמוזיאון בני הנאשי. ניכנס למוזיאון שמציג לצד חפצים וכלים עתיקים גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה"דונגבה" המקומית שרווחה באזור. לאחר הביקור במוזיאון נסתובב בשבילי הפארק היפים. לאחר הסיור בפארק נמשיך אל רחובותיה הצפופים והיפים של העיר העתיקה של ליג׳יאנג. אחר הצהריים נצא לסיור באחד הכפרים של בני הנאשי, כפר בשם יוחו. כפר זה הינו הכפר הגבוה ביותר בעמק ליג׳יאנג ומאוד ייחודי בבנייני האבן שלו. נסייר בין בתי האבן עד הגעה לתצפית יפה על עמק ליג׳יאנג. בסיום היום ניסע לעיירה העתיקה של שוחה לארוחת ערב במסעדה מקומית ולמלון שלנו. תוכלו להמשיך באופן עצמאי לסיבוב ערב ברחובות התוססים של שוחה.

לינה בשוחה

יום 10 (יום א' 19.4) מליג'יאנג לגווילין 

את הבוקר נתחיל בסיור נעים לאורך הנחל החוצה את העיירה העתיקה של שוחה. בשעות הבוקר המאוחרות נצא לשדה התעופה של ליג׳יאנג, ומשם נצא בטיסת צהריים לגווילין. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של גווילין ניסע לכיוון העיר. לאחר ההגעה ניסע לכיוון שדות התה של האזור. נוכל לראות את גידולי התה האופייניים לאזור ולשמוע על ההיסטוריה של התה הסיני. נחזור לעיר הירוקה ונראה את האגמים היפים ואת הפארקים הציבוריים במרכזה של העיר, שם גם נהנה מ'שיט ארבעת האגמים'. אם הזמן יאפשר ניסע למרכז העיר, נצא לסיבוב ברחובות העיר ונבקר במדרחוב הסמוך ובאזור שוק הלילה התוסס. משם נסע אל המלון ונצא לארוחת ערב במסעדה מקומית, בה נטעם ממאכלי המטבח הדרומי החריף של חבל ג׳ואנגשי.

לינה בגווילין

 

 

יום 11 (יום ב' 20.4) מטראסות האורז של לונגשנג ליאנגשואו

נצא בבוקר בנסיעה אל טראסות האורז המפורסמות של לונגשנג. הטראסות נבנו על ידי בני המקום במשך מאות שנים ועודן ממשיכות להתפתח. מאות הטראסות שמתפרסות מתחתית ההרים עד ראשיהם יוצרות את אחד המקומות המרהיבים בסין. נבקר בכפר גו-ג׳ואנג, שם נטייל בין נקודות התצפית השונות ונפגוש את בני מיעוט הג‘ואנג, ועם קצת מזל גם את בנות השבט ארוכות השיער. נוכל לצאת להליכה אל הכפר דרך שדות האורז ולחזור בשביל העליון. אחר הצהריים ניסע כשלוש שעות דרומה, אל העיירה יאנגשואו, אשר הודות לנוף ההרים הקראסטיים שבוקעים מהאדמה ונהרות ה‘לי‘ וה‘יולונג‘ שמשני צדדיה הפכה עם השנים לאחד המקומות האהובים ביותר על מטיילים סינים ומערביים כאחד.

לאחר ההגעה לעיירה יאנגשואו נצא לארוחת ערב וסיבוב ב‘רחוב המערבי‘ שוקק החיים ונלך לאכול את האוכל הייחודי לאזור - דג בבירה נוסח גואנגש׳י. משם ניסע למלון.

לינה ביאנגשואו

 

 

יום 12 (יום ג' 21.4) יאנגשואו

נתחיל את הבוקר בשיעור טאי-צ׳י המשלב אלמנטים של צ׳י-גונג באחד מהפארקים הציבוריים הנעימים של העיירה. נצא מהעיירה בנסיעה אל אזוריה הכפריים, שם נצא לשייט על נהר ה“יו-לונג" בסירות במבוק, כאשר בדרך נקבל הצצה לחייהם של המקומיים שעבורם הנהר הוא מקור התחבורה ומקור החיים הכמעט יחידי. לאחר מכן ניסע לביקור ב Fuli Ancient Town-  ובשוק המקומי שבעיירה. בהמשך היום ניסע אל הגבעה המפורסמת של יאנגשואו - גבעת הירח. גבעה קשתית וסלעית זו מספקת נוף מרשים על מצוקי הקארסט הייחודים של האזור. נצא בהליכה של שעה וחצי במעלה הגבעה הירוקה עד ההגעה לנקודת התצפית. בערב נלך לראות את המופע Impression Yangshuo, מופע עוצר נשימה אשר נהר ה׳לי׳ משמש בו במה למאות הרקדנים והרקדניות. לאחר מכן נמשיך לארוחת ערב בעיירה של יאנגשואו, ומשם נחזור אל המלון.

לינה ביאנגשואו

 

 

יום 13 (יום ד' 22.4) יאנגשואו – גווילין - שנגחאי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון שדה התעופה לטיסתנו לשנגחאי. בדרך נעבור בגבעת שיאנג-גונג.

שנגחאי היא המטרופולין הגדול ביותר בסין. בימים הקרובים נכיר את העיר המרשימה על כל צדדיה ונשמע את סיפורה המעניין. לאחר ההגעה ניסע אל ה- Bund, אזור שניצב על הנהר והיווה במהלך המאה ה-19 תפקיד מרכזי בחדירת המערב לסין. האזור שימש כנמל המרכזי של העיר ולאורכו נבנו עשרות בניינים מרהיבים שמספרים טוב יותר מכל דבר אחר את סיפורה של שנגחאי. לסיום ניסע אל Road Nanjing, שהוא ככל הנראה רחוב העסקים הגדול ביותר באסיה עם למעלה מ-600 חנויות ו-5.1 מליון איש, מקומיים וזרים כאחד, אשר פוקדים אותו מדי יום. נמשיך לארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ומשם ניסע לבית המלון שלכם בעיר.

לינה בשנגחאי

 

 

יום 14 (יום ה' 23.4) שנגחאי

נתחיל  את היום בביקור בפארק המקומי של העיר שנגחאי -  Park Fuxing, שם נראה את זקני העיר יוצאים לפעילות בוקר ונראה לאן המקומיים בורחים כדי להשיג קצת שקט וירוק בעיניים בתוך המטרופולין האדיר. נמשיך לביקור ב-Gardens  Yu Yuan, שממוקמים באזור העתיק של שנגחאי, שהפך למרכז תיירות שוקק חיים. הגנים היפיפיים שנבנו במאה ה-16 על ידי מנדרין מקומי (פקיד ממשלתי) לכבוד הוריו, מספקים הצצה לחיי הנוחות ותפיסת החיים של האצולה בסין העתיקה. האזור שמסביב לגנים מלא באין ספור חנויות ומאכלי רחוב הפך לאחד האזורים האהובים ביותר בשנגחאי על תיירים. ניסע לאזור מרכז הסחר העולמי של שנגחאי, שבו בניינים מתנשאים לגובה של 494 מטרים על גדות נהר החואנגפו. זהו המרכז הפיננסי של העיר שנגחאי וניתן להתרשם כאן מהעוצמה של העיר הבינלאומית המפותחת בסין. במהלך הביקור נעלה במעלית לתצפית מאחד ממגדלי הסחר. נמשיך להליכה רגלית יפה דרך האזור המפותח של פודונג עד ההגעה אל הטיילת, ונוכל להתרשם מהפיתוח העירוני האדיר של אזור זה, שעד לפני 20 שנה היה רק שדות וכפרים.

נמשיך לביקור במדרחובים ובסמטאות הקטנות של טיאן-דזפאנג - אזור של סימטאות קטנות, שם ניתן לראות את הסחורה המגוונת ולספוג את האוירה התוססת בעיר הגדולה. נסיים בארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ומשם נחזור למלון שלנו בעיר.

לינה בשנגחאי

 

 

יום 15 (יום ו' 24.4) שנגחאי - ישראל

נתחיל את הבוקר עם קצת היסטוריה יהודית. נבקר ברובע היהודי של שנגחאי, שבו חיו יהודי העיר והיוו חלק מרכזי בפיתוח העיר בראשית המאה הקודמת. נבקר במוזיאון שבבית הכנסת הישן ״אוהל משה“ אשר מספר את סיפורם המרתק של יהודי שנגחאי בזמן מלחמת העולם השנייה. נצא מהעיר בנסיעה אל פרברי שנגחאי, אל עיירת המים ג׳וג׳יהג׳יאו, עיר ססגונית עשירה בהיסטוריה היושבת על שפך נהר היאנגדזה לצד נהרות קטנים ורבים. העיירה משלבת ארכיטקטורת נוף מרשימה המלווה בגנים, פגודות, תעלות מים ואגמים, עם אומנות ייחודית, קליגרפיה ועוד. העיר מכונה גם "ונציה של המזרח הרחוק". נצא לשייט רגוע בתעלות המים המיוחדות. נבקר גם באחד המקדשים המקומיים ובאחד הגנים היפים של העיר.

משם נחזור לשנגחאי ונמשיך לארוחת ערב - ארוחת פרידה!

ומיד אחריה נקנח עם מופע האקרובטיקה הייחודי של שנגחאי (A seat) וניסע לשדה התעופה לטיסת הלילה חזרה לישראל.

נחיתה בארץ בשעות הבוקר של ה-25.4.

מסלול המסע

 

ימים 1-2 (ימים ו'-ש' 10-11.4) ישראל – בייג'ינג, העיר האסורה והחוטונגים

בשעות הצהריים נעלה על טיסה ישירה לבייג'ינג. ננחת בחמש בבוקר בבירתה של סין מהמאה ה 13- ועד היום. העיר מצליחה לשמר את מורשתה המפוארת ומהווה את מרכז התרבות המשגשגת של סין, וזאת לצד הפיתוח המהיר והבנייה המהירה של גורדי השחקים. בימים הקרובים נלמד להכיר את העיר על צדדיה השונים .
עם ההגעה ניסע למלון להתרעננות, נאכל ארוחת בוקר ונשאיר את המזוודות במלון (ללא צ'ק אין). לאחר מכן ניסע לכיכר Tiananmen, אחד המקומות החשובים ביותר למהפכות שחלו בסין במאה השנים האחרונות ואחד האתרים המזוהים ביותר עם המפלגה הקומוניסטית בסין. משם נצא רגלית לסיור בעיר האסורה, משכנם של 24 קיסרים משושלת מינג וצ'ינג. מקום זה היה אסור לגמרי לכניסה, למעט המשפחה הקיסרית, הפילגשים והסריסים של הקיסר. מכאן שלטו הקיסרים במשך כ-505 שנה על האימפריה העצומה. נבקר בהיכלים החשובים המרכזיים ונהלך בין חצרות קטנות וייחודיות שמספרות את הסיפורים הקטנים והמעניינים של המקום.
משם נמשיך לטפס לגבעת הפחם, שממנה נשקף נוף נהדר על בייג'ינג. זוהי גבעה מלאכותית שנבנתה מאחורי העיר האסורה על מנת לשפר את ה"פאנג שואי" של המקום. כאן הגיעו לסיומם הטראגי חייו של הקיסר האחרון לשושלת מינג, כאשר תלה את עצמו ביחד עם פלגשו האהובה כאשר המורדים צבאו על העיר.

אחר הצהריים ניסע אל החוטונגים – ה"נחלאות" של בייג'ינג. אלו הן השכונות העתיקות, שבנויות מעשרות חצרות משותפות לכמה משפחות, והן מספקות הצצה לאורח החיים של האנשים הפשוטים לפני שהמודרניזציה כבשה את ערי סין.

להשלמת החוויה ניסע בריקשה ונבקר אצל משפחה מקומית. 

לינה בבייג'ינג


יום 3 (יום א' 12.4) בייג'ינג – החומה הסינית

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר Mutianyu Great Wall, אחד האזורים היותר יפים (ועדיין לא יותר מדי מתוירים) של החומה הגדולה, סימן ההיכר הידוע ביותר של סין וגאוותה הלאומית. נעלה ברכבל (פתוח) לראש החומה ונמשיך בסיור רגלי לאורכה ונשמע כיצד על אף גודלה והפרסום הרב שלה נכשלה ברגע האמת לעמוד בייעודה. את הדרך למטה נוכל לעשות ברכבל או במגלשות. נמשיך בצהריים המאוחרים אל רובע האומנות של בייג'ינג – רובע 798. זהו רחוב מאוד ייחודי בביג'ינג ובסין בכלל, ונראה שם עבודות אומנות בעלות השפעה מכל העולם, לא רק בסגנון סיני.

אחר הצהריים נחזור לעיר, לארוחת ערב מוקדמת, ונסיים את הערב במופע הייחודי – מופע הקונג פו המפורסם.  

לינה בבייג'ינג


יום 4 (יום ב' 13.4) מבייג'ינג לשיאן

נתחיל את היום במקדש השמיים, מקדש ייחודי מסוגו בו נערכו הטקסים על ידי "בן השמיים" – קיסר סין. בטקסים אלה ביקש הקיסר את עזרת השמיים ליבול טוב ולהגנה על המשפחה הקיסרית. כיום המקום היפיפה הזה הוא אחד המקומות האהובים על המקומיים, שמגיעים לכאן להתאמן בטאי צ'י, להתעמל, לרקוד ריקודי עם ועוד. נצטרף למקומיים בהתעמלות ובריקודים ומשם נמשיך לסיור במקדש.

לאחר מכן נמשיך לסיור מרענן ברחובות העיר, דרך מדרחובים בהם נראה את הבניה המסורתית של העיר, הרחק מהמגדלים הגבוהים, ונשוטט בסמטאות המיוחדות.

משם נצא לעבר תחנת הרכבת וניסע לעיר שיאן ברכבת המהירה Bullet Train (נסיעה של 4.5 שעות). עם ההגעה לשיאן ניסע לארוחת ערב בעיר העתיקה, לא הרחק מהמלון.

לינה בשיאן


יום 5 (יום ג' 14.4)- משיאן לדאלי

נתחיל את היום בנסיעה לחומות העיר, שנשתמרו בצורה מדהימה מתקופת שושלת מינג, ונעלה לסיבוב על החומות עד לשער הדרומי היפה. נוכל לראות את ההבדל בין העיר העתיקה לעיר המפותחת וליהנות מהאווירה הנעימה שבהליכה על החומות.

בשעות הצהריים המוקדמות ניסע לרובע המוסלמי. המוסלמים שהגיעו ממרכז אסיה על דרך המשי כסוחרים הקימו רובע צבעוני ועשיר באוכל רחוב ערב לחך. נסתובב בסמטאות השוק ונראה את המבנים המשלבים ארכיטקטורה מוסלמית וסינית. נבקר במסגד הגדול ששוכן בלב הרובע התוסס ונשמע את סיפור המוסלמים בסין כחלק מההיסטוריה של דרך המשי.

לאחר מכן נמשיך לארוחת צהריים –  ארוחת דאמפלינג ייחודית לשיאן!

בשעות הצהריים ניסע לאתר צבא חיילי הטרקוטה – צבא של יותר מ-10,000 חיילי חרס בגודל אדם עם ציוד לחימה מלא, סוסים, מרכבות ועוד. צבא זה שמר במשך יותר מאלפיים שנה על קברו של הקיסר הראשון של שושלת צ'ין, עד שהתגלו במקרה במה שנחשב לתגלית ההיסטורית הגדולה של זמננו, בשנת 1974.

לאחר הביקור באתר המפורסם ניסע ישירות לשדה התעופה של שיאן ונעלה על טיסה אל מחוז יונאן – אל העיר העתיקה של דאלי, אליה נגיע אחרי חצות.

לינה בדאלי

 

מוביל המסע- דור חג'בי

דור גדל בצפון הארץ. בשנות העשרים התאהב במזרח כחלק מטיול אליו יצא לפני כ-10 שנים. מאז הוא חוקר, מטייל, ולומד את התרבות האסיאתית, לרבות תרבות סין והשפה הסינית. דור בוגר תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים. כיום הוא גר בסין, במחוז יונאן הגובל עם המדינות בורמה, לאוס וויאטנם. הוא נושם את התרבות האסיאתית, חי בין המיעוטים השונים ועדיין מנסה לגלות מקומות רחוקים מעין התייר בסין ובדרום מזרח אסיה.

דור מתמחה בהובלת טיולים בסין ודובר את השפה הסינית, והוא מאוד אוהב אנתרופולוגיה, היסטוריה, בודהיזם, בישול, צילום וקפה.

תמונה דור .jpeg
 

תאריכי יציאה ועלות המסע:

תאריכי המסע: 10-24/04/2020 (16 ימים)

מחיר המסע: 4,990$ לאדם בחדר זוגי. 

תוספת עבור יחיד בחדר: 680$

קבוצה: קבוצה קטנה ואינטימית של עד 22 מטיילים

(היציאה למסע מותנית במינימום 12 משתתפים).

מחיר המסע כולל:

 • טיסות בינלאומיות.

 • טיסות פנים כמצוין בתכנית.

 • ויזה לסין.

 • נסיעה ברכבת המהירה מבייג'ינג לשיאן.

 • מדריך ישראלי לאורך כל הטיול.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך כל הטיול.

 • רכב ממוזג לאורך הטיול (מיניבוס).

 • לינה במלונות 4 כוכבים.

 • כלכלה: ארוחות בוקר וארוחה נוספת ביום (לרוב ארוחת ערב מלבד היום בשיאן, בו נאכל ארוחת צוהריים)

 • כניסה לכל האתרים, המופעים והשמורות המופיעים במסלול.

 • נסיעה ברכבל הלוך חזור בחומה הסינית בבייג'ינג ועלייה בכיוון אחד בהר בדאלי (ירידה רגלית, אך קיימת שם האופציה לרדת ברכבל).

 • טיפים למדריכים המקומיים ולנהג.

 • מים מינרליים ברכב.

 • מפגש הכנה למסע בארץ.

 • דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל:

 • הוצאות אישיות- כביסה, שתייה וארוחות שאינן כלולות בתוכנית.

 • ביטוח אישי ומטען (חובה לעשות בארץ טרם היציאה)

 • כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף "כולל".

57821843_10157136482158540_5714055929759

הערות

 • במהלך המסע מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות בשל גורמים אשר אינם תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום שינויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. בסין הקריטריונים של שירותי התיירות אינם כמו אלה המוכרים בישראל או במדינות המערב ויש לקחת עובדה זו בחשבון. אנא קבלו זאת ברוח טובה, בסבלנות ובהומור, וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול וההיכרות עם המקום. המארגן מצידו יעשה הכל על מנת שהטיולים יהיו מוצלחים, אך במקביל ישמור לעצמו את הזכות לבצע שינויים במסלול בהתאם למצב בשטח, גם אם השינויים כוללים ויתור על אתרים שצוינו בתוכנית.

 • על מנת ליצור טיול עם חוויה ואווירה שונה וייחודית, בחלק מהמקומות המלונות אינם "מלונות כוכבים", אלא מעין צימרים מקומיים עם רמת נקיון ואיכות גבוהים, הכוללים ארוחת בוקר מערבית. יחד עם זאת אין בהם את השירות האופייני למלונות הכוכבים.

 • חשוב לנו להשאיר רושם טוב ולשמור על יחסים טובים עם האוכלוסייה, לכן יש לכבד בכל מקום את מנהגי המקום ולנהוג באדיבות כלפי המקומיים. לא נהוג להשאיר טיפים במסעדות ובבתי הקפה. כמובן שאם עברתם חוויה משמעותית או שירות שבעבורו תרצו לתת טיפ, אנא עשו זאת בצורה מושכלת שתשאיר טעם טוב ולא תשנה את המקומיים.

 • לתשומת ליבכם: מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום המסע. אם המחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.

 • בריאות: במהלך הטיול הגובה המקסימלי שבו תלונו ותטיילו הוא 2,450 מטרים מעל פני הים. באופן כללי יש להיוועץ ברופא לפני היציאה לטיול ולקחת כדורי גובה במידת הצורך.

 • באופן כללי יש להיוועץ ברופא לפני היציאה לטיול.