Places_Iceberg.jpg
השייט הקלאסי לאנטארקטיקה
12 ימים מסע ימי אל חצי האי האנטארקטי בשיא עונת הלווייתנים

כל הסופרלטיבים על היבשת החמישית בגודלה כבר נכתבו.

גן עדן עלי אדמות, המקום הבתולי האחרון, נוף עוצר נשימה וחוויה מטלטלת של פעם בחיים.

ואתם יודעים מה?

הכל נכון.

הכל נכון ויותר מכך.

קרחוני ענק הנשקפים ממי האוקיינוס הכהים בצד הרים לבנים וגבוהים, פיורדים ענקיים החותכים את היבשת ומפגש בלתי נשכח עם מושבות פינגווינים ענקיות ממינים שונים, עופות היבשת כמו יסעורונים, שחפיות וחמסנים ועם כלבי ים המתוקים התופסים תנומה על הקרחונים הצפים. המסע הזה מספק גם הזדמנות מדהימה לפגוש בלוויתני ענק ממרחק אפסי, שכן זוהי התקופה הטובה ביותר בעונה.

מסע לאנטארקטיקה זו חוויה של פעם בחיים

ורק מי שיתמזל מזלו לקחת חלק במסע הזה, גם אם כבר חרש חצי עולם וחושב שראה הכל,  יוכל להבין זאת.

תוכנית השייט

ימים 1-2 - אושואייה (Ushuaia) - תחילת המסע
היומיים הראשונים של המסע המופלא לאנטארקטיקה מתחיל באושואיה, ארגנטינה – העיר הדרומית בעולם ובירתה של ארץ האש, אשר התפתחה עם השנים והפכה לעיר ציורית ומקסימה, שמושכת אליה המוני תיירים בחודשי הקיץ, היא נקודת ההתחלה של המסע. ההגעה לאושואייה מתבצעת באופן עצמאי וביומיים הקרובים תוכלו ליהנות מהעיירה השלווה והמרוחקת וגם לצאת לטיולים קצרים בסביבתה. בערב של היום השני ניפגש עם הקבוצה והמדריכים לשיחת היכרות והכנה לקראת המסע הגדול. לינה בבית המלון מעולה באושואייה.


ימים 3-5 - העליה לסיפון ומעבר דרייק (Drake Passage)
העליה לסיפון האוניה תתבצע בשעות הצהרים, וכבר בעלייתכם לסיפונה של האוניה תבינו שאתם בידיים הכי טובות שיש. צוות המדריכים, צוות השירות והקצינים של הספינה יקבלו את פניכם, יעבירו לכם תדריך בטיחות והיכרות ולאחר מכן ארוחת קבלת הפנים של הקפטן. יוצאים לדרך!

 

הדרך לאנטארקטיקה עוברת במעבר דרייק, הקרוי על שמו של מגלה הארצות האנגלי פרנסיס דרייק – האדם השני שהפליג מסביב לעולם. במעבר דרייק מתמזגים החלק הדרום מערבי של האוקייאנוס האטלנטי והחלק הדרום מזרחי של האוקייאנוס השקט. הידיעה שמגלי עולם דגולים עשו בדיוק את הדרך הזו, נותנת תחושה מיוחדת שאתם חלק ממשלחת. במהלך השייט דרומה, ילוו את הספינה אלבטרוסים ויסעורים וישנה סבירות גבוהה לצפות בלווייתנים ובדולפינים אשר ניתן לראות באזור זה. במהלך ההפלגה צוות המדריכים יערכו מצגות מעשירות ומשעשעות בנושאים הקשורים לאנטארקטיקה, בעלי החיים, ההיסטוריה והגאולוגיה שלה. זהו גם זמן מצוין להכיר את השותפים למסע. משך ההפלגה תלוי במזג האוויר ומצב הים, אבל לרוב ההגעה לאיי שטלנד הדרומיים (South Shetland Islands) של חצי האי האנטארקטי מתרחשת בערב של יום 5.


ימים 6-9 - מגיעים לאנטארקטיקה!
החלום מתגשם, הגענו לאנטארקטיקה!

סיפורים ששמעתם וסרטים שראיתם לא יוכלו להכין אתכם לקראת המפגש עם אנטארקטיקה.

הקרחונים המתנשאים לגובה של מאות מטרים, גושי הקרח הצפים בצורות שונות, כאילו פוסלו בידי אמן ושרשרות ההרים המכוסים שלגלבן וטהור יקבלו את פניכם ויותירו אתכם פעורי פה. להשלמת החגיגה, שפע של בעלי חיים במרחק נגיעה: מושבות של אלפי פינגווינים ממינים שונים, כלבי ים, דובי ים ועופות ים מסוגים שונים. צוות האוניה שואף לבצע כמה שיותר ירידות אל החופים באמצעות סירות הזודיאק ובדרך אל החופים, ניתן לפגוש בכלבי הים הרובצים על הקרחונים הצפים ובפינגווינים המקפצים סביב סירות הזודיאק במרדפם אחרי דגים. וכמובן, שיא השיאים הוא המפגש עם לוויתני ענק שככל הנראה יספקו לכם הצגה שלא תשכחו לעולם.

 אלו הם שלושה ימים עמוסים בחוויות, אדרנלין וזיכרונות לכל החיים.


ימים 10-11 - החזרה לאושואייה

המסע קרוב לסיומו. המדריכים יערכו סיכומים, יציגו תמונות של מטיילים (יש גם פרסים לצלמים המוכשרים שבינכם שירצו להשתתף בתחרות הצילום) ובין לבין תמצאו את הזמן לצאת לבדכם אל הסיפון, לצפות בבעלי חיים בדרך חזרה לאושואיה, לעכל את החוויה ולחשוב על אנטארקטיקה המופלאה ועתידה השברירי.


יום 12 - ירידה מהאוניה וסיום המסע
הגעה בבוקר אל הנמל של אושואיה. לאחר הפרידה מהשותפים למסע ומצוות המדריכים, ההסעה תיקח אתכם לשדה התעופה ואת הנשארים באושואיה אל בית המלון.


* לתשומת לבכם, טיול מסוג זה שונה מטיול רגיל. המסלול המפורט כאן הוא המתוכנן, אולם ייתכנו שינויים בלו״ז ובמסלול בהתאם למצב הים, מצב הקרח ומיקומם של בעלי החיים. השינויים יתבצעו ע״פ שיקול הדעת של הצוות המקצועי וקפטן האוניה ועל המטייל לקבל זאת בהבנה.

 
 
 

תאריכי השייט ומחירים: 

הסי ונצ׳ר, (המדורגת כ 1-A Super Class, שזהו הדירוג הגבוה ביותר לאוניות נוסעים לאזורי הקטבים), היא אוניה שכולה סוויטות, אשר יכולה להכיל עד 139 אורחים.

היא נבנתה ב 1990 ביפן ועוצבה ושופצה מחדש השנה!

היא הבטיחותית ביותר, המאובזרת ביותר ונחשבת כיום לאוניה הטובה ביותר.

MS Seaventure

האוניה:

travelog_seaventure_130421.jpg

המדריך:

אורי זברצ׳יק הוא כוכב עולה והמומחה מספר 1 שלנו לאנטארקטיקה.

בעל חיבה גדולה לפרטים הקטנים, המרכיבים סיפור גדול ומשתדל ללמוד דבר אחד חדש (לפחות) בכל יום. בעל ניסיון בהובלת קבוצות בטיולים רגליים או רכובים, מסעות הישרדות, בהם הדגש הוא על הטבע והאדם. חובב טבע מושבע שכבר ביקר באתרים אקזוטיים כאיי הפסחא שבאוקיינוס השקט, הרים מושלגים באירופה, ג'ונגלים נידחים ברחבי דרום אמריקה, מדבריות ירדן וסיני וכמובן מספר פעמים ביבשת הלבנה, אנטארקטיקה. בוגר תואר בפיזיקה והנדסת חשמל בטכניון.

אורי זברצ'יק
travelog_ori_zaverchik_120421.jpg

טיסות ושירותי קרקע לפני/אחרי השייט:

התאריכים והמחירים נכונים עבור השייט בלבד. בנוסף אנו מציעים למעוניינים חבילה הכוללת טיסות תל אביב-אושואייה-תל אביב וכמו כן גם פעילויות באושואייה בימים שלפני היציאה לשייט.

מחיר הטיול כולל:

 • שני לילות בבית מלון ברמה גבוהה מאוד באושואייה לפני היציאה לשייט.

 • העברה מהמלון לאוניה ומהאוניה לשדה התעופה בתום השייט.

 • הדרכה בעברית של המומחה של ״יומן מסע״ לאנטארקטיקה, אורי זברצ׳יק (מותנה במינימום 12 משתתפים), ביחד עם הדרכה באנגלית ע“י צוות המדריכים של האוניה.

 • כל הלילות המצוינים בתכנית בתא ע"פ בחירתכם.

 • כלכלה מלאה במהלך ההפלגה.

 • עמדת קפה / תה ועוגיות 24 שעות ביממה.

 • 200 מגה-בייט אינטרנט חופשי לשימוש במכשירים האישיים שלכם (אפשרות לרכוש עוד בכל שלב במהלך השייט).

 • מעיל דו-שכבתי מעולה אטום למים ורוח במתנה.

 • זוג מגפי גומי אטומות למים בהשאלה למשך תקופה ההפלגה.

 • כל סיורי החוף, הרצאות וסרטי טבע בערבים ובמהלך ההפלגות בים.

 • תדרוך מפורט וליווי אישי לכל אורך הדרך.

מחיר הטיול אינו כולל:

 • טיסות בינ"ל וטיסות פנים.

 • פעילויות אופציונליות כמו שייט בקיאקים (בתוספת תשלום של $895, מותנה בהזמנה ותשלום מראש).

 • טיפים לנותני השירותים באוניה (הנחיות יינתנו למטיילים לפני היציאה למסע).

 • הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות, שירותי אינטרנט וכו'.

 • מיסי נמל והיטל בטחון.

 • ביטוח בריאות ומטען.

 • כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף “כולל“.

תנאי תשלום:

 • עם אישור ההזמנה - תשלום מקדמה בסך 20% מהמחיר המקורי לצורך שריון מקום.

 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 121 ימים לפני היציאה.

דמי ביטול:

 • מרגע ההרשמה ועד 121 ימים לפני היציאה: $1,000

 • 120 יום או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול

הבהרות נוספות:

 • המחיר הינו למטייל ע״פ התא הנבחר. 

 • ההדרכה במהלך ההפלגה מתבצעת בשפה האנגלית ע״י מדריכים מקצועיים אשר ביצעו את המסע פעמים רבות. הצטרפותו של המדריך אורי זברצ׳יק מותנית בהשתתפות 15 מטיילים בקבוצה.

 • לטיול לאנטארקטיקה אין דרישות פיזיות מיוחדות ומטיילים הזקוקים לעזרה יקבלו אותה מצוות האוניה במסירות רבה. עם זאת, על  המטייל נדרש למסור מידע רפואי בסיסי לצורך ביצוע ההזמנה. ייתכן כי יידרש להציג אישורים רפואיים.

 • מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק הנכונים ל 28.04.21. במידה ותחול עלייה, תחול התוספת על הנוסע.